Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Srebro juniorów młodszych Pogoni

Data publikacji: 27 czerwca 2018 r. 22:52
Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2018 r. 13:03

Juniorzy młodsi Pogoni Szczecin (do lat 17) wywalczyli srebrny medal piłkarskich mistrzostw Polski, a w środę w finale na neutralnym stadionie w Pruszkowie ulegli Jagiellonii Białystok. Wcześniej podopieczni trenera Andrzeja Tychowskiego wygrali rywalizację w makroregionie, wyprzedzając m.in. Lechię Gdańsk, Arkę Gdynia i Lecha Poznań, a w półfinale odprawili z kwitkiem Koronę Kielce.

POGOŃ Szczecin - JAGIELLONIA Białystok 0:4 (0:2); 0:1 Twarowski (21), 0:2 Matus (40), 0:3 Wasilewski (67), 0:4 Struski (69).

POGOŃ: Jędrzej Grobelny - Jakub Iskra (71 Paweł Świerczyński), Oskar Potoczny, Kryspin Szcześniak, Michał Kwiecień (41 Bartosz Eizenchart) - Marcel Wędrychowski, Paweł Jachno (41 Adrian Cybula), Kacper Smoliński, Kacper Cichoń (41 Jowin Radziński), Mateusz Rościszewski (70 Daniel Pietraszkiewicz) - Dawid Krzyżaniak (65 Kuba Wójcik)

- Pierwszą połowę zagraliśmy nie najgorzej, ale w 21. minucie naszą stratę piłki rywale wykorzystali bezlitośnie, a w ostatniej sekundzie przed przerwą (juniorzy młodsi grają 2 x 40 minut - dopisek mij) Jagiellonia zdobyła drugą bramkę, która praktycznie przesądziła o losach finałowego pojedynku - powiedział Dariusz Adamczuk, prezes Akademii Pogoni.©℗