Piłka nożna. Juniorzy Pogoni w finale MP

Data publikacji: 20 czerwca 2018 r. 17:40
Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2018 r. 16:51
Juniorzy młodsi Pogoni wyeliminowali Koronę Fot. Ryszard PAKIESER

Juniorzy młodsi (do lat 17) Pogoni Szczecin wygrali w środowe południe na swoim stadionie w półfinale mistrzostw Polski z Koroną Kielce 2:1 (0:0), a ponieważ w Kielcach bezbramkowo zremisowali, więc awansowali do finału, który zostanie rozegrany 27 czerwca w Pruszkowie. Bramki dla Pogoni zdobyli: Jakub Iskra (43) i Jowin Radziński (78).

Pierwsza połowa spotkania w Szczecinie nie przyniosła goli, lecz wkrótce po przerwie młodzi portowcy objęli prowadzenie. Później nasz zespół cofnął się do obrony, a goście zaatakowali i wyrównanie wisiało na przysłowiowym włosku, aż w końcu Korona zdobyła bramkę, która w tym momencie premiowała ją awansem. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu Pogoń odzyskała jednak prowadzenie i awansowała do finału.

• • •

Mniej szczęścia mieli trampkarze starsi (do lat 15) Pogoni Szczecin, którzy w rewanżowym meczu półfinałowym mistrzostw Polski przegrali z Zagłębiem w Lubinie 1:3 (0:2) po honorowym trafieniu w końcówce Turskiego. W pierwszym meczu w Szczecinie był remis 2:2, więc do finału awansowało Zagłębie.©℗

Na zdjęciu: Juniorzy młodsi Pogoni wyeliminowali Koronę