czwartek, 04 marca 2021r.

Piłka nożna. Sobotni dwumecz Świtu

Data publikacji: 2021-02-20 22:33
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-20 22:33
Piłka nożna. Sobotni dwumecz Świtu
 

Piłkarze III-ligowego Świtu Skolwin przygotowujący się do wznowienia rozgrywek rozegrali w sobotę dwa sparingi. Podstawowa część zespołu pojechała do Głogowa na grę z I-ligowym Chrobrym, a reszta pozostała w Szczecinie gdzie rozegrała mecz z IV-ligową Iskierką.

CHROBRY Głogów - ŚWIT Skolwin 3:1 (1:0): 1:0 Mikołaj Lebedyński (4), 2:0 Mateusz Machaj (62), 3:0 Maksymilian Banaszewski (65), 3:1 Adam Nagórski (75 karny).

ŚWIT: Matłoka - Potoczny, Bil, Baranowski, Kisły - Wojdak, Wojtasiak, Krawiec, Ładziak - Nagamatsu, Nagórski oraz Gapiński, Mach, Bajkiewicz, Wyganowski

Na Dolnym Śląsku świtowcy wyszli na spotkanie z faworyzowanym rywalem z dużym respektem, co wykorzystali gospodarze i szybko zdobyli gola za sprawą byłego piłkarza Pogoni Szczecin Mikołaja Lebedyńskiego. Z upływem czasu mecz się jednak wyrównał i zawodnicy z północnego Szczecina byli równorzędnym rywalem dla dziesiątego zespołu I ligi. Po zmianie stron drugiego gola dla Chrobrego zdobył Mateusz Machaj, a następnie po ładnej zespołowej akcji podwyższył najlepszy snajper ekipy z Głogowa - Maksymialin Banaszewski. Świt odpowiedział golem Adama Nagórskiego, który pewnie egzekwował jedenastkę podyktowaną za faul na Pawle Krawcu. Choć Świt przegrał 3:1, to gra podopiecznych Andrzeja Tychowskiego nie przynosi wstydu.

- Mam wrażenie, że podeszliśmy dziś do rywali ze zbyt dużym respektem - powiedział po spotkaniu trener Świtu Andrzej Tychowski. - Zanim złapaliśmy swój rytm to już przegrywaliśmy 1:0. Mimo wszystko uważam ten mecz za bardzo pożyteczny i chciałbym grać podobnych gier jak najwięcej, aby konfrontować swoich piłkarzy z czołowymi drużynami w kraju.

Druga cześć drużyny zmierzyła się pół godziny później na boisku przy ul. Pomarańczowej w Szczecinie z Iskierką Szczecin i przegrała 2:3, a szansę gry w tym meczu dostało kilku wyróżniających się zawodników drużyny juniorów.

Za tydzień w ostatnim sparingu przed ligą skolwinianie zagrają z drużyną z lubuskiego - Czarnymi Murzynowo. Za dwa tygodnie Świt wznawia rozgrywki meczem derbowym z rezerwami szczecińskiej Pogoni na Skolwinie. Dla klubu z północy Szczecina wiosna będzie batalią o czołowe miejsca w III lidze. Upragnione mistrzostwo ligi może dać awans do II ligi, do której Świt dobija się od kilku sezonów. ©℗

(mij)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ