Środa, 04 września 2024 r.

Piłka nożna. Snajperski sparing Pogoni

Data publikacji: 04 września 2024 r. 19:51
Ostatnia aktualizacja: 04 września 2024 r. 22:51

Wykorzystując reprezentacyjna przerwę od rozgrywek PKO BP Ekstraklasy piłkarze Pogoni wybrali się na towarzyski mecz z A-klasową Spartą Węgorzyno. Spotkanie uświetniło 75-lecie klubu z Węgorzyna i zakończyło zwycięstwem portowców 19:0. Bezpośrednio przed pierwszym gwizdkiem Alexander Gorgon wręczył prezesowi Sparty Pawłowi Mrozowi okolicznościową paterę.

Portowcy zagrała z niżej notowanym rywalem bez zawodników przebywających na zgrupowaniach reprezentacji: Linusa Wahlqvista, Vahana Bichakhchyana, Patryka Paryzka, Adriana Przyborka i Macieja Wojciechowskiego. W starciu nie wzięli udziału również Leonardo Koutris, Fredrik Ulvestad i Kamil Grosicki.

Starcie trwało 2x35 minut, więc jak nietrudno policzyć bramki padały średnio co 3,6 minuty. Festiwal strzelecki rozpoczął w 7 minucie drugi snajper sezonu PKO BP Ekstraklasy Efthymis Koulouris, a wynik ustalił w 68 minucie Olaf Korczakowski. Bramki strzeliło w tym meczu 9 piłkarzy. Po 5 razy na listę strzelców wpisali się Antoni Klukowski i Olaf Korczakowski, dwa gole zdobyli Efthymis Koulouris, Kacper Smoliński i Kacper Łukasiak, a trafienia zaliczyli ponadto Alexander Gorgon, Mateusz Bąk i Martin Rachubiński.

Pogoń zagrała w Węgorzynie w składzie: Krzysztof Kamiński (36, Kuba Bochniarz) - Jakub Lis (36, Mateusz Bąk), Wojciech Lisowski, Benedikt Zech (43, Rafał Jakubowski), Leonardo Borges (22. Mateusz Kaczorek) -  Joao Gamboa (52. Martin Rachubińsk), Alexander Gorgon (20,. Rafał Kurzawa, 36, Stanisław Wawrzynowicz), Kacper Łukasiak (56, Jakub Zawadzki),Olaf Korczakowski, Kacper Smoliński, Efthymis Koulouris (20, Antoni Klukowski). (woj)