środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Salos rządzi w reprezentacji

Piłka nożna. Salos rządzi w reprezentacji

Piłka nożna. Salos rządzi w reprezentacji
Data publikacji: 2016-03-26 21:13
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 868 126037

W sobotnich meczach dwóch najważniejszych polskich reprezentacji: pierwszej i młodzieżowej role dyrygentów i głównych reżyserów poczynań drużyny pełnili piłkarze wywodzący się z Salosu Szczecin: Filip Starzyński i Patryk Lipski.

Obaj przeszli bardzo podobną drogę. W Salosie błysnęli, jak jeszcze Pogoń nie była na tyle prężnym klubem, by móc konkurować z tymi grającymi w ekstraklasie. To dlatego Starzyński i Lipski przenieśli się do dalekiego Chorzowa i z tamtejszego Ruchu wypłynęli na szersze wody.

Miniona sobota przebiegała pod znakiem meczów reprezentacji w różnych kategoriach wiekowych. Młodzieżówka pokonała 3:0 Białoruś, a Lipski nie był jedynym byłym piłkarzem Salosu, jaki otrzymał powołanie do tej reprezentacji. Dostali je też aktualni gracze Pogoni Szczecin: Sebastian Rudol i Hubert Matynia.

Ten pierwszy zagrał przez 25 minut, a ten drugi całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Rudol i Matynia są o rok młodsi od Lipskiego i aż o cztery od Starzyńskiego. Ich było już łatwiej przekonać do pozostania w Szczecinie i przenosin do Pogoni, choć Rudol do ostatniej chwili wahał się, bo miał konkretną propozycję z Legii Warszawa.

Matynia natomiast do Pogoni trafił trochę okrężną drogą, w wieku juniora wcale nie uchodził za wybitny talent, a do poziomu piłkarza ekstraklasy i reprezentanta kadry młodzieżowej doszedł głównie pracą i cierpliwością.

Wymienieni, to nie jedyni reprezentacyjni gracze wywodzący się z Salosu. Na turniej eliminacyjny mistrzostw Europy juniorów do lat 19 dowołany został Patryk Adamczuk – syn Dariusza, wychowanka Pogoni, byłego reprezentanta Polski, a obecnie prezesa Akademii Piłkarskiej w Pogoni.

Adamczuk junior podobnie, jak Rudol trafił do Pogoni z Salosu. W pierwszych dwóch eliminacyjnych meczach turnieju rozgrywanego w Holandii nie grał, ale w trzecim, decydującym o awansie ma szansę wystąpić. Za żółte kartki nie zagra bowiem etatowy prawy obrońca Gumny, a Adamczuk jest jego naturalnym zmiennikiem. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie