wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Rusza budowa stadionu

Piłka nożna. Rusza budowa stadionu

Piłka nożna. Rusza budowa stadionu
Data publikacji: 2019-02-17 17:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-18 16:40
Wywietleń: 3695 376277

W ciągu kilku, lub najdalej kilkunastu dni nastąpi podpisanie umowy miasta Szczecin z firmą Doraco na budowę i przebudowę stadionu piłkarskiego wraz z centrum szkoleniowym.

Miasto i klub w ciągu trzech lat wzbogaci się o obiekt wstępnej wartości 364 mln złotych. Prezes Pogoni w specjalnym liści poinformował o przygotowaniach i wytycznych odnośnie rozbudowy stadionu.

W trakcie przebudowy zdecydowana większość spotkań rozgrywana będzie w Szczecinie (jedyna zmiana może być związana z czasem niezbędnym na przebudowę głównego boiska). Ostatnim meczem na obiekcie w obecnym kształcie będzie spotkanie 10 marca z Zagłębiem Lubin.

Od meczu 27. kolejki Ekstraklasy (z Jagiellonią Białystok) obiekt będzie mógł pomieścić już tylko 4,8 tys kibiców w sektorach 15-23. Trybuny od sektora 1 do 14 włącznie zostaną ogrodzone i będą na nich już trwały prace rozbiórkowe. Pogoń Szczecin w osobnych komunikatach będzie na bieżąco informować o podziale miejsc na pozostałych sektorach przeznaczonych do użytku widzów. 

Teren budowy będzie znacznie większy i obejmować będzie: cały parking gości i parking VIP (od strony ul. Twardowskiego), a także cały parking na koronie stadionu. Oznacza to, że nie będzie możliwości parkowania samochodów na terenie obiektu. Ogrodzone zostaną wszystkie boiska (poza jednym), które w przyszłości będą obiektami CSDiM. Tam również rozpoczną się prace.

Bramy wejściowe na obiekt dla kibiców usytuowane będą od strony ul. Twardowskiego oraz od ulicy Karłowicza. Na tych wejściach zostaną ustawione dodatkowe kołowrotki, tak by wszyscy posiadacze wejściówek zdążyli bez problemu dostać się na stadion. Z użytku wyłączone zostaną bramy od strony ul. Witkiewicza.

Wstrzymana zostaje sprzedaż karnetów na dotychczasowych zasadach. W jaki sposób i na jakich zasadach będzie można nabywać bilety na kolejne mecze klub ogłosi nie później, niż do końca lutego. Nowe regulacje obowiązywać będą od meczu z Jagiellonią Białystok.

Poszczególne działy Pogoni Szczecin pracują intensywnie nad wprowadzeniem zarówno nowych rozwiązań, ale i jak największych ułatwień dla kibiców. Klub prosi o zgłaszanie niedogodności, lub złych rozwiązań. Stworzona zostanie platforma internetowa do porozumiewania się w tych sprawach z kibicami.

Klub występuje do odpowiedniej Komisji PZPN z wnioskiem o zwolnienie z obowiązku przyjmowania kibiców drużyny gości w okresie prowadzonej przebudowy. W trakcie prowadzonej budowy będziemy klub będzie informował z odpowiednim wyprzedzeniem o każdej niezbędnej zmianie.

Już jesienią przyszłego roku każdy z kibiców będzie mógł zasiąść na kompletnie nowej trybunie południowej i zachodniej, wykonanej „pod klucz” (tzn. całkowicie zadaszonej, z wszystkimi elementami ujętymi w projekcie, z dostępem do parkingu – również wykonanego „pod klucz”).

W tym czasie powstaną też (jeszcze w tym roku) cztery zupełnie nowe boiska – jedno ze sztuczną nawierzchnią, trzy z płytą tzw. hybrydową, w tym jedno dodatkowo z płytą podgrzewaną, wszystkie oświetlone, a nad boiskiem ze sztuczną nawierzchnią „balon” od października do kwietnia.

Klub ma nadzieję, że uda się (rozstrzygną to kwestie techniczne) dokonać przebudowy płyty głównej boiska jeszcze w tym roku (w okresie czerwiec – sierpień). To bardzo ważny element całej przebudowy.

W czasie, kiedy będzie trwała przebudowa trybuny południowej i zachodniej, prawdopodobnie uda się też dokonać dość istotnych działań budowlanych na terenie przyszłej trybuny wschodniej (nowej, tzw. „czwartej”). To jednak jest silnie uzależnione i będzie możliwe tylko wtedy, gdy uda się przebudować tego lata płytę główną stadionu. (par)

Komentarze

Fatalnie
Będziemy mieli uciążliwy, źle położony, z marnym dojazdem najdroższy stadion Europy.
2019-02-18 16:29:06
.
a jak się mają powyższe informacje to kolejnej publikacji Kuriera? https://24kurier.pl/aktualnosci/sport/pilka-nozna-prezes-mroczek-wyszedl-przed-szereg/
2019-02-18 15:43:08
Cześć
Myślałem, że inwestorem jest Miasto Szczecin a nie Pogoń Szczecin. Pogoń tylko dzierżawi stadion. Jak fajnie i łatwo idzie Panu Mroczkowi decydować co i jak z cudzymi pieniędzmi.
2019-02-18 14:46:43
do lokalizacja
ale wtedy kosztowałby dwa razy tyle ze względu na bagniste podłoże.
2019-02-18 13:18:17
Skazany na Pogoń
Roman,ja Ci odpowiem.Pogon jest od ponad 70 lat tradycją tego miasta i wychowały się na niej pokolenia kibiców,tysiące szczecińskich dzieci kształtowało się trenujac w róznych sekcjach na przestrzeni lat,jest reklamą miasta w Polsce i poza granicami.Pogoń nie zapłaci nic,bo to stadion dla Szczecina i jego mieszkańców.Dośc mam słuchania i czytania malkontentów,zawistników i ludzi którzy zle zyczą temu klubowi.Czas najweyzszy zrozumiec,że Szczecin to wielkie miasto i ma sie rozwijac i podnosic swój standard,a jak ktoś lubi mieszkac na zascianku,droga wolna,na wsiach i w małych miasteczkach możecie spełniac swe marzenia
2019-02-18 12:37:20
Roman
Może ktoś zna kwotę jaką do budowy stadionu dołoży Pogoń i jej zarząd - czekam na odpowiedż.
2019-02-18 12:07:29
Duma Pomorza
My prawdziwi kibice Dumy Pomorza czekamy z niecierpliwością na to nowe Centrum Sportu i stadion.W końcu po tych różnych przepychankach i "walki na argumenty" zwyciężył zdrowy rozsądek i duch sportu.Dla miasta,dla regionu to ważna inwestycja.Nie wyszedł nam dworzec PKP-wyjdzie za to Stadion Miejski.Czekamy na pierwsze fotki z placu budowy i relacje z postępu prac.
2019-02-18 09:44:11
Xenio
Trzepacz kupil dlugiemu na walętynki bukiet róż
2019-02-18 08:22:01
Lokalizacja
Stadion wciśnięty w dzielnicy Szczecina, położony pomiędzy ciasnymi uliczkami, niewidoczny dla turystów, bez przestrzeni na parkingi i dobry, łatwy dojazd - kto taką bzdurę dopuścił? Mamy w Dąbiu areał po lotnisku, wykorzystywany obecnie przez 9 i pół skoczka.. przy drodze wjazdowej, 3-pasmowej, blisko jeziora, z możliwościami rozbudowy o hotele i przystań... Piękny stadion tam to byłaby wizytówka i piękny symbol nowoczesnego Szczecina. Krzystek - kolejna zła decyzja, po fatalnym miejscu dla Hali Sportowej, czy Filharmoni!
2019-02-17 20:24:54
ceda
cudowna sprawa
2019-02-17 20:01:25
Viola
Kolejne, pięknie wyrzucone w błoto pieniądze.
2019-02-17 19:56:23
Asiay
Przed "lub" nie stawiamy przexinka.
2019-02-17 19:09:54
j-23
Za taka kasę w skandynawii dwa by postawili.
2019-02-17 18:58:01
fret
Super wiadomość. Wreszcie
2019-02-17 18:04:44

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie