wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Jubileuszowe granie dla Hospicjum

Siatkówka. Jubileuszowe granie dla Hospicjum

Siatkówka. Jubileuszowe granie dla Hospicjum
Data publikacji: 2019-02-17 17:03
Wywietleń: 683 376275

25 maja w Netto Arena rozegrany zostanie jubileuszowy dziesiąty siatkarski Mecz Gwiazd. Sportowcy zagrają dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie.

W ciągu 10 lat rozgrywania siatkarskiego widowiska organizatorom udało się uzbierać ponad milion złotych, które zostały przeznaczone na zakup sprzętu dla hospicjum, a także samochodów, którymi lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, rehabilitanci i psycholog codzienne dojeżdżają do podopiecznych placówki.

Pomocy nie byłoby gdyby nie wielkie serca i ofiarność sportowców, a także kibiców. Organizatorzy liczą na to, że w tym roku będzie podobnie. Do Szczecina przybędą w końcu sportowe sławy. Uczestników Meczu Gwiazd organizatorzy przedstawiać będą w najbliższych tygodniach.

Zanim jednak wielki mecz się rozpocznie, w hali ZUT przy ul. Tenisowej, spotkają się siatkarze amatorzy, aby rozegrać swój własny turniej. To właśnie w tej hali przy ul. Tenisowej podczas turnieju amatorów przed 12 lat temu narodziła się idea niesienia pomocy podopiecznym hospicjum poprzez grę w siatkówkę.

Meczu Gwiazd nie byłoby bez turnieju amatorskiego. Turniej potrwa dwa dni, zmagania rozpoczną się 25 maja rano, a zakończą późnym popołudniem w niedzielę 26 maja. (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie