wtorek, 28 stycznia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Rudol odkryciem niedzielnego meczu

Piłka nożna. Rudol odkryciem niedzielnego meczu

Piłka nożna. Rudol odkryciem niedzielnego meczu
Data publikacji: 2016-03-22 19:37
Wywietleń: 1521 124500

Sebastian Rudol był niewątpliwie odkryciem niedzielnego meczu z Cracovią. Zagrał na środku obrony i wypadł znakomicie. Grał twardo, był nieustępliwy, dobrze w bezpośrednim kontakcie. Na pewno nie wystraszył się renomowanych piłkarzy Cracovii grających w przedniej formacji.

- Nie mogłem przy tym chłopaku zrobić sztycha - miał powiedzieć po meczu Mateusz Cetnarski. - Cały czas skakał mi gdzieś po plecach.

- Tak rzeczywiście mówił Cetnarski - potwierdził Czesław Michniewicz. - Rozmawiałem z nim i przyznał, że przeciwko Rudolowi grało mu się wyjątkowo ciężko.

21 - letni reprezentant kadry młodzieżowej przyzwyczaił kibiców do gry na prawej obronie. W spotkaniu z Cracovią niespodziewanie zagrał na środku.

- Według mnie to jest dla niego optymalna pozycja - powiedział trener Michniewicz. - Ma jeszcze kłopot z wyprowadzeniem piłki, ale nie potrafią tego robić piłkarze zdecydowanie bardziej doświadczeni od Sebastiana. Tego wszystkiego się jeszcze nauczy.

środek obrony, to nie jest dla Rudola pozycja całkowicie nowa. W grupach młodzieżowych bardzo często tam występował.

- Wystawiłem Rudola kosztem S. Murawskiego, bo grając dwójką napastników chciałem zabezpieczyć się w defensywie piłkarzem nieco mocniejszym fizycznie - tłumaczył po spotkaniu Czesław Michniewicz. - Sebastian nas w spotkaniu z Zagłębiem nie zawiódł i na pewno wciąż na niego liczymy.

Wygląda na to, że zarówno Rudol, jak i S. Murawski będą mieli jeszcze wiosną okazje do zaprezentowania się na boisku. Kontuzja Fojuta wydaje się dość uciążliwa, a Czerwiński też zakończył spotkanie z urazem.

- Jarek ma kłopoty z plecami i raczej trudno mu będzie szybko powrócić do pełnej sprawności - ocenił Czesław Michniewicz. - Kuba natomiast jest po badaniach i rentgen na szczęście wykluczył pęknięcie kostki w śródstopiu.

Urazy Fojuta i Czerwińskiego to nie jedyne zmartwienia w drużynie. Kontuzjowany jest też Marcin Listkowski, który ma kłopot z kolanem. Z tego powodu zabrakło go w niedzielę nawet na ławce rezerwowych. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie