środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Rudol łakomym kąskiem

Piłka nożna. Rudol łakomym kąskiem

Piłka nożna. Rudol łakomym kąskiem
Data publikacji: 2015-11-26 18:45
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1656 42511

Włoskie portale piłkarskie spekulują na temat transferów w najbliższym zimowym okienku transferowym. Pojawiło się nazwisko Sebastiana Rudola i to w kontekście znanego klubu Lazio Rzym. 20 letni piłkarz z przymrużeniem oka ocenia te wieści.

- Zagraniczne kluby mają w swojej bazie danych nazwiska wielu młodych piłkarzy. - mówi Sebastian Rudol. - Spotkałem się ze wstępnym zainteresowaniem 3,5 roku temu, kiedy zodbyliśmy z reprezentacją Polski brązowy medal mistrzostw Europy do lat 17. Myślę, że obecne doniesienia, to jeszcze pokłosie tamtego wydarzenia.

Rudol otrzymał wtedy ofertę przenosin do włoskiego klubu i gry w młodzieżowej lidze  włoskiej. Postanowił zostać w Szczecinie. Jak sam twierdzi, zainteresowanie jego osobą nie może być poważnym doniesieniem w obecnej sytuacji, kiedy jest po kontuzji i rozegrał w rundzie jesiennej zaledwie sześć spotkań.

- Muszę ustabilizować swoją formę i przede wszystkim wyróżniać się w polskiej ekstraklasie - kontynuuje S. Rudol. - Tylko wtedy można ewentualne zainteresowanie brać na poważnie. Do mnie żadna oferta nie dotarła.

Rudol mógł odejść z Pogoni w ubiegłym roku. Lechia Gdańsk złożyła mu konkretną ofertę, a Pogoni zaproponowała za transfer 50 tys euro. Ani piłkarz, ani Pogoń nie podjęli wtedy rozmów.

- Cieszę się, że nie skorzystałem wtedy z oferty Lechii, która rzeczywiście się pojawiła i była poważna. - mówi S. Rudol. - W Pogoni otrzymuję dużo szans i jestem za to klubowi wdzięczny. Wszyscy widzą, jak funkcjonuje gdański klub. Tam na pewno miałbym zdecydowanie trudniej. 

O ewentualnym transferze młodego piłkarza do rzymskiego Lazio nie wie też nic Maciej Stolarczyk, dyrektor sportowy Pogoni Szczecin.

- Pracujemy nad wieloma sprawami w klubie, również transferami, ale na temat sprzedaży Rudola nic nie wiem - odparł M. Stolarczyk.

Dodał jednocześnie, że w klubie na kolejny tydzień treningów pozostanie testowany obecnie 24 letni Adam Nagórski, piłkarz III ligowej Vinety Wolin.

- Przyglądamy się mu - ocenił M. Stolarczyk. - Kiedyś z III ligi trafił do nas Adaś Frączczak. Też miał 24 lata, może jego imiennik z Vinety pójdzie jego śladem. Decyzji jeszcze nie ma.

Komentarze

Jurek
"menedżer",jesteście idiotą.Nie znacie się na futbolu,Oni kupują "młodych,zdolnych" za psi grosz,każą grać w amatorskiej młodzieżówce,a później ?...zobaczymy. Mam nadzieję że ani Sebastian,ani Pogoń nie nabiorą się na plewy.
2015-11-27 12:07:39
menedżer
jakim łakomym kąskiem?redaktor co to pisze tworzy fikcje.Jest tylu piłkarzy,że Lazio stać n azawodników z wyżśżej półki. A redaktor z kuriera wzial się za transferowanie piłkarzy Pogon , Rudola awcześniej Czerwińskiego gdy grają słabo ,podoobnie jak całaPogoń. Żeby myśleć o transferze do klubu z Francji Lub Włoch trzeba mieć umiejętno sci i byćw dobrej formie
2015-11-26 18:03:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy