niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Rezerwy Lecha lepsze od rezerw Pogoni

Piłka nożna. Rezerwy Lecha lepsze od rezerw Pogoni

Piłka nożna. Rezerwy Lecha lepsze od rezerw Pogoni
Data publikacji: 2016-08-06 14:16
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-06 15:48
Wywietleń: 933 147157

Od porażki rozpoczęli nowy sezon piłkarze III-ligowych rezerw Pogoni Szczecin. Młodzi portowcy przegrali na własnym boisku z drugim zespołem Lecha Poznań 0:1 (0:1) po golu Kurminowskiego (17).

Pierwsza połowa w wykonaniu portowców była słaba. Lech lepiej operował piłką, miał przewagę i sprawiał korzystniejsze wrażenie. Efektem była bramka 17-letniego Kurminowskiego.

Po zmianie stron obraz gry się zmienił. Gospodarze zagrali z większym zaangażowaniem, stwarzali sytuacje i można pokusić się o stwierdzenie, że przegrali trochę pechowo.

Najlepszej okazji nie wykorzystał Maćkowski, dobre sytuacje mieli jeszcze: Zieliński, Stasiak i Jaroch. Pogoń na pewno zasłużyła na jeden punkt.

Szczecinianie zagrali w bardzo młodym składzie i trzeba oczekiwać, że przez całą rundę jesienną będą się prezentować w podobnym zestawieniu. W wyjściowej jedenastce zagrało trzech 20-latków, trzech 19-latków, czterech 18-latków i jeden 16-latek. Siedmiu z nich, to srebrni medaliści mistrzostw Polski juniorów.

Na uwagę zasługuje występ 16-letniego Marcela Stefaniaka. Latem został pozyskany z Lechii Gdańsk i sprawia znakomite wrażenie. Przed przerwą grał jako defensywny pomocnik, a w drugiej połowie został przesunięty na lewą obronę.

Na wyróżnienie zasłużył też dobrze radzący sobie zarówno na prawej obronie, jak i na środku Patryk Adamczuk, który wrócił wyraźnie podbudowany mentalnie z konsultacji kadry młodzieżowej. Mocnych punktów w zespole szczecińskim było znacznie więcej.

Trzeba przyznać, że Lech też grał w bardzo młodym składzie. Aż pięciu piłkarzy miało zaledwie 17 lat. Jednym z nich był Dawid Kurminowski, który w tym roku w meczach przeciwko Pogoni zdobył już siedem bramek – pięć w wiosennym meczu w Centralnej Lidze Juniorów, jednego w spotkaniu juniorów młodszych i w jedną w sobotnim meczu zespołu rezerw. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”