piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Pogoń przegrała z Górnikiem

Piłka ręczna. Pogoń przegrała z Górnikiem

Piłka ręczna. Pogoń przegrała z Górnikiem
Data publikacji: 2016-08-05 16:57
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-05 17:46
Wywietleń: 1111 147090

Piłkarze ręczni Pogoni Szczecin rozegrali w piątek pierwszy oficjalny sparring przed inauguracją nowego sezonu. W spotkaniu dobrze obsadzonego międzynarodowego turnieju Szczypiorno Cup przegrali nieznacznie z Górnikiem Zabrze 30:31 (13:18). Porażka sprawiła, że szczecinianie w dalszej fazie turnieju zagrają o miejsca 5-8.

Pogoń grała w składzie: Tatar, Matkowski - Zydroń 8, Bruna 4, Kniaziew 4, Bosy 4, Krupa 3, Fedeńczak 3, Gazbacewicz 2, Zaremba 2, Karnacewicz, Wąsowski, Grzegorek.

Trenerzy: Wojciech Zydroń i Michał Bruna nie mogli skorzystać z Dawida Krysiaka, który wraz z reprezentacją Polski weźmie udział w ME do lat 18 w Chorwacji oraz kończącego rehabilitację Bartosza Konitza. Zabrakło także wypożyczonych do HSV Insel Usedom Patryka Biernackiego oraz Michała Statkiewicza.

Mecz z Górnikiem Zabrze był okazją do sprawdzenia nowych zawodników. Na pozycji obrotowego wystąpił Arkadiusz Bosy, na rozegraniu Tomasz Garbacewicz, a swoją szansę dostał także Paweł Matkowski w bramce oraz juniorzy Krzysztof Karnacewicz i Adam Wąsowski.

- Pierwszy turniej traktujemy bardzo szkoleniowo – mówi grający trener Wojciech Zydroń – Chcę, żeby zagrali w nim wszyscy zawodnicy i pokazali to na czym skupialiśmy się w pierwszym tygodniu przygotowań do sezonu.

Piątkowe spotkanie z Górnikiem było debiutem na ławce szkoleniowej duetu szkoleniowców Wojciecha Zydronia i Michala Bruny.

-Nie ukrywam, że towarzyszył nam pozytywny stres, ale przeszedł wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego – zakończył Zydroń. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy