sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Puchar Tymbarku

Piłka nożna. Puchar Tymbarku

Piłka nożna. Puchar Tymbarku
Data publikacji: 2016-10-24 12:40
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-24 12:40
Wywietleń: 824 165446

ZAKOŃCZYŁY się zapisy do XVII edycji piłkarskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, a do tegorocznych rozgrywek zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski!

Teraz dzieci marzące o pójściu w ślady ambasadora turnieju, Arkadiusza Milika, rozpoczną grę na etapach gminnym i powiatowym, będących początkiem drogi do Wielkiego Finału rozgrywanego na Stadionie PGE Narodowym.

Rozpoczyna się siedemnasta edycja turnieju, w którym - wraz z obecnie zapisanymi uczestnikami - wzięło już udział ponad 1 600 000 dzieci. Wśród nich m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.

Już po raz trzeci rozgrywki odbywać się będą aż w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 10 i 12 lat. Co roku znaczną częścią uczestników turnieju są dziewczynki. W obecnej edycji stanowią one aż 33 proc. zgłoszonych zawodników.

- Moi Drodzy, zakończyły się zapisy do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - powiedział Zbigniew Boniek, prezes PZPN. - Do największych rozgrywek piłkarskich dla dzieci w Europie zgłosiło się 320 tysięcy zawodników. Rozpoczynamy walkę o Wielki Finał na PGE Narodowym.

Najwięcej, bo aż 42 proc. wszystkich drużyn zostało zgłoszonych do najstarszej kategorii wiekowej, czyli U-12. Dzieci do lat 10 stanowią 34 proc. uczestników. Cieszy także frekwencja w najmłodszej kategorii wiekowej. Mali piłkarze i piłkarki do lat 8 to 24 proc. uczestników.

- Na starcie nowej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” życzę wszystkim uczestnikom dobrej zabawy, wytrwałości w dążeniu do celu oraz spełnienia piłkarskich marzeń - powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex. - Najważniejsze jest jednak to, że dla setek tysięcy dzieci turniej może być początkiem przygody ze sportem, która zostanie na całe życie.

Koniec zapisów oznacza start pierwszych meczów na etapie gminnym i powiatowym. Te rozpoczną się w poszczególnych województwach jeszcze w październiku. Pierwsza faza turnieju potrwa do marca 2017 roku. Harmonogramy rozgrywek dostępne są na oficjalnej stronie turnieju www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl.

Zwycięzców XVII edycji naszego turnieju poznamy 2 maja 2017 roku na murawie Stadionu PGE Narodowego w Warszawie. Mecze finałowe rozegrane zostaną bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Nagrodą główną dla najlepszych zespołów chłopców i dziewcząt do lat 10 i 12 będzie wyjazd na wyjątkowy mecz piłkarski. ©℗ (mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy