Piłka nożna. Przegrany sparing Pogoni z Wartą

Data publikacji: 15 stycznia 2021 r. 17:56
Ostatnia aktualizacja: 15 stycznia 2021 r. 18:21

Pogoń Szczecin przegrała pierwszy tegoroczny sparing z Wartą Poznań 0:2. Mecz rozgrywano na nowym boisku nr 3 - wybudowanym na koronie modernizowanego stadionu i wyposażonym w podgrzewaną murawę, oświetlenie i trybuny na bisko 600 osób. Spotkanie z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne, odbywało się bez publiczności, ale najbardziej stęsknieni emocji kibice śledzili je zza płotu sąsiadujących ogródków działkowych. Klub przeprowadził także dla fanów bezpośrednią relację wideo na swojej stronie internetowej.

Mecz podzielony był na trzy tercje. Pierwsza trwała 45 minut, dwie kolejne po 30 minut. W składzie Pogoni z powodu urazów zabrakło Kamila Drygasa, Adama Frączczaka, Huberta Matyni, Santeriego Hostikki, Michała Kucharczyka, Huberta Turskiego oraz Marcela Wędrychowskiego. W szczecińskiej defensywie zadebiutował natomiast nowy nabytek klubu Paweł Stolarski. W drużynie Warty tymczasem wystąpił wypożyczony w tym tygodniu z Pogoni Maciej Żurawski.

Pogoń w całym spotkaniu stworzyła tylko jedną sytuację bramkową po składnej akcji. Kilka raz zagroziła też bramce Warty z rzutów wolnych. Bramki szczecinianie stracili natomiast po błędach defensywy.

Pogoń przed zaplanowanym 29 stycznia wznowieniem rozgrywek ekstraklasy ma w planach jeszcze tylko jeden sparing. Za tydzień w piątek zagra z Arka Gdynia.

Pogoń Szczecin - Warta 0:2 (0:0, 0:1) 0:1 Jaroch (63), 0:2 Handzlik (98)

Pogoń: Dante Stipica (46, Jakub Busztyn) - Paweł Stolarski (60, David Stec), Benedikt Zech (46, Igor Łasicki), Mariusz Malec (60, Konstantinos Triantafyllopoulos), Jakub Bartkowski (46, Luis Mata), Damian Dąbrowski (46, Tomas Podstawski), Kacper Kozłowski (46, Mateusz Łęgowski), Kacper Smoliński (60, Bartłomiej Mruk), Alexander Gorgon (46, Mariusz Fornalczyk, 80, Jakub Lis), Sebastian Kowalczyk (46, Paweł Cibicki), Luka Zahović (60, Adrian Benedyczak).