Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Portowcy rozpoczęli przygotowania bez wirusa...

Data publikacji: 2021-01-04 14:24
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-04 14:24
Piłka nożna. Portowcy rozpoczęli przygotowania bez wirusa...
Fot. POGOŃ SZCZECIN SA  

Większość piłkarzy występującej w PKO BP Ekstraklasie Pogoni Szczecin rozpoczęła w poniedziałek (4 stycznia) przygotowania do drugiej części sezonu 2020/2021 i pierwszego meczu z wiceliderem Rakowem Częstochowa, który odbędzie się już 29 stycznia. Do Szczecina przyjechał już nowy nabytek z Legii Warszawa Paweł Stolarski, ale nie pojawił się m.in. ostatnio kontuzjowany Kóstas Triantafyllópoulos.

Okres przygotowawczy zaczął się od testów pod kątem wirusa SARS-CoV-2. Badaniu z samego rana poddani zostali zawodnicy, trenerzy, członkowie sztabu oraz część pracowników administracyjnych. Wszystkie próbki dały wynik negatywny! Po krótkich urlopach nikt na szczęście nie przywiózł z sobą koronawirusa.

Dopiero po sprawdzeniu stanu zdrowia możliwe było wejście do budynku szatni. Tam miał miejsce ciąg dalszy badań medycznych oraz motorycznych. Zawodnicy zostali podzieleni na grupy i na zmianę wizytowali trzy gabinety. W pierwszym zostali sprawdzeni pod kątem ortopedycznym przez doktora Bartosza Paprotę oraz fizjoterapeutę Michała Żółkiewicza. W kolejnym odbyły się testy z zakresu motoryki pod okiem trenerów Rafała Buryty i Piotra Szumiły. Drugi raz z rzędu zorganizowane zostały także konsultacje podologiczne, a więc obejmujące dokładne badanie stóp zawodników przez specjalistów z tej dziedziny.

Po poniedziałkowych badaniach zawodnicy odbyli zajęcia biegowe. Na wtorek zaplanowano pierwszy trening drużynowy, który najprawdopodobniej odbędzie się na boisku numer 3 z podgrzewaną murawą na koronie stadionu.

(mij)

Na zdjęciu: Igor Łasicki, który jesienią nie grał z powodu kontuzji wiązadeł krzyżowych w kolanie.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ