Piłka nożna. Przegrany sparing Pogoni z Hansą

Data publikacji: 15 lipca 2023 r. 17:18
Ostatnia aktualizacja: 15 lipca 2023 r. 23:28
Dante Stipica zagrał cały mecz z Hansą

Piłkarze Pogoni rozegrali w sobotnie południe ostatni przed startem PKO BP Ekstraklasy sparing. Drużyna Jensa Gustafssona przegrała w niemieckim Neuruppin z Hansą Rostock 0:2.

Hansa Rostock - Pogoń Szczecin 2:0 (1:0); 1:0 Nkoa (18), 2:0 Guler (90)

Pogoń: Dante Stipica - Linus Wahlqvist, Benedikt Zech, Mariusz Malec, Leonardo Koutris - Marcel Wędrychowski (46, Vahan Bichakhchyan), Joao Gamboa, Mateusz Łęgowski (70, Rafał Kurzawa), Luka Zahović, Kamil Grosicki – Efthimis Koulouris (70, Sebastian Kowalczyk).

Portowcy po raz pierwszy w letnim sparingu nie zdobyli bramki. Rywal z niemieckiej 2.Bundesligi dwukrotnie pokonał niepewnie w sobotę interweniującego Stipicę. W 18 minucie nasz bramkarz wypuścił piłkę z rąk i błąd wykorzystał Nkoa. Wynik w ostatniej minucie ustalił Guler wykorzystując złe zagranie Zecha.

Portowcy przystąpili do ostatniego letniego sparingu w jednym z najsilniejszych możliwych zestawień, a trener Gustafsson dokonał tylko trzech zmian w podstawowym składzie. Mecz, będący próbą generalną przed rozpoczęciem sezonu, rozgrywany był w wysokiej temperaturze. Kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców Pogoni zobaczyła kilka składnych akcji szczecinian. W pierwszej połowie godne odnotowania były strzały Koutrisa za pola karnego, uderzenie głową Wahlqvista i dwie akcje w polu karnym Koulourisa.

W II połowie przewagę mieli gospodarze, a Pogoń bramce Hansy zagroziła dopiero w ostatnich 20 minutach meczu. Uderzenie głową Zecha minęło jednak bramkę, a akcjom Grosickiego brakowało wykończenia.

W najbliższy piątek Pogoń zainauguruje sezon 2023/24 wyjazdowym meczem z Wartą Poznań w Grodzisku Wielkopolskim. (woj)