wtorek, 21 maja 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Prezes Mroczek wystosował kolejny list otwarty

Piłka nożna. Prezes Mroczek wystosował kolejny list otwarty

Piłka nożna. Prezes Mroczek wystosował kolejny list otwarty
Data publikacji: 2019-02-19 14:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-20 17:47
Wywietleń: 1733 376477

W niedzielę prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek napisał list otwarty między innymi o harmonogramie prac budowlanych na szczecińskim stadionie i wokół niego.

W poniedziałek Urząd Miasta wydał oświadczenie, z którego wynika, że żadne decyzje odnośnie harmonogramu prac nie zostały jeszcze podjęte i są obecnie tematem działań. We wtorek z kolei ponownie prezes Jarosław Mroczek napisał kolejny list otwarty mający być odpowiedzią na oświadczenie Urzędu Miasta. Oto jego treść:

„Biuro prasowe Urzędu Miasto rozesłało komunikat z komentarzem do mojego listu do Kibiców. Dziś chciałbym zatem pewne kwestie doprecyzować, abyśmy wszyscy wzajemnie rozumieli swoje intencje.

Uprzejmie informuję, że nie było i nie jest intencją Pogoni Szczecin informowanie o decyzjach, które może podjąć tylko Inwestor, czyli Miasto. Biorąc jednak pod uwagę konieczność sprostania wymogom licencyjnym i organizacji imprez masowych informujemy i będziemy informować Kibiców - jak i wszystkie instytucje biorące udział w wydawaniu niezbędnych dokumentów dla przeprowadzenia imprezy masowej – o działaniach podjętych przez klub, w celu sprawnego i bezpiecznego przygotowania przebiegu meczu.

Podobnie, będziemy informować o wszelkich działaniach i rozmowach klubu, w celu wprowadzenia maksymalnych ułatwień dla Kibiców w okresie prowadzonej przebudowy stadionu i budowy CSDiM. Trudno byłoby mi wyobrazić sobie, że nie informujemy Fanów o tym, na co czekali tak wiele czasu. Szczególnie, gdy taka informacja nie ujawnia żadnej tajemnicy, a służy tylko temu, by wszyscy mogli przygotować się jak najlepiej do trudnego czasu budowy.

Mam też świadomość, że to właśnie z Wykonawcą już teraz uzgadniać musimy wiele detali. To takie kwestie, jak przeniesienie odpowiedniej liczby kołowrotków w miejsca, którymi będą wchodzić Kibice na stadion, ale też mniej oczywiste szczegóły: np. w jaki sposób, w czasie trwania meczu, mamy odzyskiwać piłki, które dostaną się na plac budowy. O tym wszystkim musimy myśleć już teraz.

Doskonale pamiętamy, kto jest Inwestorem. Chcielibyśmy natomiast – w ramach naszych skromnych możliwości – proces budowy pozbawić jak największej ilości przeszkód i trudności, jednocześnie tworząc jak najlepsze warunki dla Kibiców oraz możliwość sprawnego funkcjonowania klubu. Mam tu na myśli zarówno szkolenie zawodników profesjonalnych, juniorów, jak i narybku piłkarskiego w Akademii Pogoni.

Nie możemy z każdą sprawą czekać na formalnie dopuszczany prawem maksymalny termin. Chcemy tam, gdzie można zrobić to zgodnie z prawem (ale zdecydowanie szybciej) posuwać sprawy do przodu jak superszybkie TGV, a nie jak pociąg osobowy. Zbyt długo czekaliśmy na ten moment.

Najważniejsze, że wszyscy patrzymy teraz w jedną stronę i każdej ze stron zależy na możliwie najszybszej realizacji procesu inwestycji.” (par)

Komentarze

Janek
Brawo panie prezesie .Niech nieroby z urzędu wezmą się do roboty .Wszystko co pan napisał jest logiczne .Nie rozumieją tylko lenie i wałkonie .Życzę powodzenia i odwagi .Kibice murem za panem
2019-02-20 17:20:50
kp
prezio i rezydent tylko w jednym są dobrzy: szybko wydać 400mln pln.
2019-02-19 23:01:01
Marcin
Widzę,że im bliżej budowy, tym większej padaczki dostają wszelkie możliwe dzbany:)stadion za 600 mln, wstęp tylko dal zaproszonych gości itd itp. Co jeszcze durnie wymyślicie?:)
2019-02-19 20:34:35
Viola
A ten pan Mroczek to jest normalny czy ma pomroczność wałęsią?
2019-02-19 19:07:52
Ano
Panie prezesie Pogoni - umowa nie jest podpisana więc nie ma kogoś takiego jak wykonawca. Do podpisania umowy potrzebne są dwie strony a nie trzy - nie ma tam Pogoni bo ona nie chce nic finansować z budowy. Te listy to żenada i brak profesjonalizmu.
2019-02-19 18:44:36
Obserwator
Kolejny list otwarty. W przyszłym roku będzie bestseller jednego Autora. Choć już na początku ma się dosyć czytania tych pokretnych wyjaśnień i tłumaczeń Zgodnie z prawem ale zdecydowanie szybciej ! ? Jak się chce prowadzić TGV to trzeba mieć przede wszystkim uprawnienia maszynisty, jechać zgodnie ze znakami i moźliwiściami na danym odcinku i po swoich torach . Bo moźna się rozbić i spowodować katastrofę kolejową.Jak widać z komunikatu Miasta Klub patrzy w inną stronę ..tylko swoją. Czarno to widzę jak klub będzie recenzował dalej przy kaźdej okazji Miasto ,a później Wykonawcę inwestycji.Rekomenduję klubowi nie wchodzenie w buty innych. Jak na ten moment macie na nogach korki i kaleczycie i faulujecie.Źółtą kartkę juz dostaliście od Miasta. I dalej faulujecie. Jeszcze jeden faul i moźe być kartka czerwona. Zalecam zatem grę fair play !
2019-02-19 17:32:45
mroczek nie
dlaczego tylko karnetowicze i klakierzy prezesa M beda mogli ogladac mecze? co na to miasto, ktore jest wlascicielem stadionu???
2019-02-19 16:43:06
superszybkie TGV, a nie jak pociąg osobowy
Co za stek bredni. Posuwacie się wszyscy już dziesiątki lat wolniej niż ślimaki. " Chcemy tam, gdzie można zrobić to zgodnie z prawem (ale zdecydowanie szybciej) posuwać sprawy do przodu jak superszybkie TGV, a nie jak pociąg osobowy"
2019-02-19 16:05:04
nie dla stadionu
Mroczek powiedzial, ze w czasie przebudowy stadionu tylko karnetowicze i zaproszeni goscie beda mieli wstep na stadion. Ja rozumiem ze to nie jest stadionmiejski, tylko prywatny stadion prezesa na jego prywatnym terenie? A co z pozostalymi kibicami? Facet sie czuje jak wlasciciel a miasto ma mu tylko wybudowac stadion za 600 milionow? Takie jaja tylko w Szczecinie
2019-02-19 15:59:06
Pogodniak
Czy teraz Pan Dyrektor pewnego wydziału UG jest tym listem usatysfakcjonowany-? Urażona ambicja ukojona-? Obawiam się że dalej mimo wszystko pewna grupa urzędników nie zrozumie treści tego listu.Wszystkie ręce na pokład i do pracy,a nie szukajcie dziury w całym i nie odwlekajcie działań.które są już nieuniknione-tak samo jak pogrzebanie zwłok umarłego w drodze na cmentarz ;-) Do roboty
2019-02-19 15:05:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Markowi Osajdzie

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie