środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Prezes Mroczek przekonał radnych z PO

Piłka nożna. Prezes Mroczek przekonał radnych z PO

Piłka nożna. Prezes Mroczek przekonał radnych z PO
Data publikacji: 2016-02-21 13:27
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-23 09:19
Wywietleń: 2605 120838

Kilka dni temu prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek zapowiedział, że zamierza się spotkać z radnym PO i PiS celem przekonania ich o słuszności zmiany decyzji odnośnie modernizacji stadionu.

Zdaniem prezesa Pogoni tańsza i bardziej funkcjonalna będzie inwestycja, którą on zaproponował, czyli zbudowanie nowego stadionu o pojemności 18 tys. kibiców wzorem budowanego właśnie stadionu w Łodzi.

W piątek prezes spotkał się z radnymi z klubu PO i ewidentnie ich przekonał do własnej wizji. Na tyle skutecznie, że ci zamierzają poprzeć inicjatywę budowy nowego stadionu.

W niedzielę radni Platformy Obywatelskiej zwołali nawet konferencję prasową, na której poinformowali o własnym stanowisku. Jest ono zdecydowane.

- Spotkaliśmy się nawet w tej sprawie z prezydentem Piotrem Krzystkiem - powiedział Paweł Bartnik. - Prezydent nie wiedział o nowej koncepcji zbyt wiele. Raczej doszukiwał się wad i zagrożeń, które na pewną są, ale my jestesmy zdecydowani poprzeć ten projekt.

Zdaniem radnych PO najważniejszą kwestią pozostaje porozumienie prezesa Mroczka z prezydentem Krzystkiem. Do takiego spotkania jeszcze nie doszło.

- Pracuję bardzo intensywnie nad projektem nowego stadionu - powiedział nam Jarosław Mroczek. - Zanim spotkam się z prezydentem, chcę zebrać jak najwięcej wiarygodnych danych na temat budowy nowego stadionu.

Prezesowi Pogoni bedzie znacznie trudniej przekonać radnych z PiS. Ci bronią koncepcji modernizacji stadionu. Radny Marek Duklanowski stwierdził w radiu Szczecin, że nie ma potrzeby ingerować w projekt modernizacji. Było to jednak jeszcze przed przedstawieniem pomysłu na budowę nowego stadionu wzorem z Łodzi.

Z koli radny Rafał Niburski stwierdził w mediach społecznościowych, że koncepcja modernizacji i budowy stadionu według koncpecji Jarosława Mroczaka i pracownii projektowej Jacka Ferdzyna są ze sobą bliźniaczo podobne.

Koncepcja zaproponowana przez Jarosława Mroczka zakłada budowę nowego stadionu za sumę 143 mln. zł. brutto wraz z zagospodarowaniem przestrzennym.

Koncepcja modernizacji stadionu zaproponowana przez prezydenta Piotra Krzystka zakłada modernizację obiektu za sumę 148 mln. zł. brutto wraz z zagospodarowaniem terenu i rozbiórką starych trybun. ©℗ (par)

 

Komentarze

witek
na wybory trzeba chodzic,a nie po marudzic
2016-02-23 08:43:37
Do małego kurdupl
Pisałeś o piłkarzach?
2016-02-22 17:22:46
do redakcji
prezydentme? z koli? Szanowna redakcja czyta co pisze? W podstawówce mama mnie nauczyła żebym posprawdzał błędy zanim oddam wypracowanie..
2016-02-22 10:48:26
Rico
Dzieci w klasach 1-3 często bawią się wskazując różnice pomiędzy podobnymi kreskówkami. Robią to świetnie i bez problemu. Radny Niburski nie znalazł żadnej różnicy pomiędzy obu projektami stadionu. To zastanawiające.
2016-02-21 22:20:11
Maly
Jebane buraki
2016-02-21 19:30:38
Do nie partyjny
Co ty bredzisz człowieku o populizmie Remont do kupa kasy wyrzucona w błoto i niwfunkjonalny stadion. Radni PO wykazali się rozumem z nie populizmem
2016-02-21 16:17:19
Nie partyjny
Populistyczny projekt, a PO pikuje w dól, więc tam gdzie jest populizm tam będzie teraz PO. Kibice to przecież wyborcy, trzeba im coś dać, żeby pamietali i "właściwie" głosowali. Jeśli 300 tys. mieszkańców zechce zaorać Jasne Błonia PO poprze ten projekt, bo to są wyborcy. Partia cynicznie ich rozgrywa a oni wierzą w dobre intencje partyjnych aparatczyków.
2016-02-21 15:49:14
Widzew
Może niezdecydowanych wysłać do Łodzi tam już montują konstrukcję dachu. Po co sobie wyobrażać można zobaczyć!
2016-02-21 15:13:14
Owsik
Panie Duklanowski i "spółka" przypomnieć panu pana argumenty jakimi pan atakował mieszkańców w sprawie budowy pomnika Kaczyńskiego-? Co pan wówczas bredził-? niech pan sobie przypomni.Od stadionu i swoich chorych wizji proszę trzymać się z daleka.Nie bo nie-to już znamy Nam nie potrzebna jest polityka przy budowie stadionu i uprawianie cynicznej gry jak ma pan to w zwyczaju bo tak nakazuje partyjne posłuszeństwo.Zbudujmy stadion ponad partyjnymi podziałami.Mamy XXI w.Świat jest już w XXII-XXIII w.
2016-02-21 14:18:08
sss
Blizniaczo podobna...gratuluje wypowiedzi bo modernizacja zakłada tylko 3 trybuny!!!
2016-02-21 13:44:47
pikuś
Radnego Niburskiego stać tylko na takie czcze uwagi. Zero wiedzy czy doświadczenia i tyle w temacie. Zrobi tak jak każe mu zrobić jego patron, poseł Dobrzyński, waga super ciężka...
2016-02-21 13:35:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie