poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Powołania dla trójki byłych i obecnych portowców

Piłka nożna. Powołania dla trójki byłych i obecnych portowców

Piłka nożna. Powołania dla trójki byłych i obecnych portowców
Data publikacji: 2018-05-14 19:25
Wywietleń: 2384 327602

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20 Jacek Magiera powołał zawodników na zgrupowanie, które w dniach 21-23 maja odbędzie się w Bydgoszczy. W kadrze znaleźli się zawodnicy z rocznika 1999 oraz młodsi, którzy będą mogli zagrać na przyszłorocznych mistrzostwach świata do lat 20.

Wśród powołanych jest dwóch piłkarzy Pogoni Szczecin z rocznika 2000 mających już za sobą debiut w ekstraklasie: Sebastian Walukiewicz i Adrian Benedyczak. Jest czterech piłkarzy z klubów zagranicznych, natomiast najwięcej powołań wysłanych zostało do Górnika Zabrze – z tego klubu powołania otrzymało czterech graczy.

Jednym z nich jest 18-letni Kacper Michalski. To wychowanek Pogoni Szczecin, jeszcze w poprzednim sezonie grał w szczecińskim klubie, tworzył świetnie rozumiejącą się parę środkowych obrońców z innym wychowankiem Pogoni Hubertem Sadowskim, obecnie kapitanem drużyny juniorów.

Michalski przeniósł się do Górnika Zabrze i jego kariera uległa mocnemu przyspieszeniu. Zimą pojechał na zgrupowanie z pierwszą drużyną na Cypr, wiosną po kilku spotkaniach rozegranych w Centralnej Lidze Juniorów został oddelegowany do drużyny III-ligowych rezerw, spisuje się tam znakomicie, zdobył nawet gola.

Na zgrupowaniu reprezentacji o miejsce w składzie walczyć będzie między innymi z Walukiewiczem, który w poprzednim roku trafił do Pogoni przez co mocno osłabła pozycja w klubie Michalskiego, postanowił przenieść się do Zabrza i świetnie się tam odnalazł. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie