piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Powołania dla trójki byłych i obecnych portowców

Piłka nożna. Powołania dla trójki byłych i obecnych portowców

Piłka nożna. Powołania dla trójki byłych i obecnych portowców
Data publikacji: 2018-05-14 19:25
Wywietleń: 915 327602

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20 Jacek Magiera powołał zawodników na zgrupowanie, które w dniach 21-23 maja odbędzie się w Bydgoszczy. W kadrze znaleźli się zawodnicy z rocznika 1999 oraz młodsi, którzy będą mogli zagrać na przyszłorocznych mistrzostwach świata do lat 20.

Wśród powołanych jest dwóch piłkarzy Pogoni Szczecin z rocznika 2000 mających już za sobą debiut w ekstraklasie: Sebastian Walukiewicz i Adrian Benedyczak. Jest czterech piłkarzy z klubów zagranicznych, natomiast najwięcej powołań wysłanych zostało do Górnika Zabrze – z tego klubu powołania otrzymało czterech graczy.

Jednym z nich jest 18-letni Kacper Michalski. To wychowanek Pogoni Szczecin, jeszcze w poprzednim sezonie grał w szczecińskim klubie, tworzył świetnie rozumiejącą się parę środkowych obrońców z innym wychowankiem Pogoni Hubertem Sadowskim, obecnie kapitanem drużyny juniorów.

Michalski przeniósł się do Górnika Zabrze i jego kariera uległa mocnemu przyspieszeniu. Zimą pojechał na zgrupowanie z pierwszą drużyną na Cypr, wiosną po kilku spotkaniach rozegranych w Centralnej Lidze Juniorów został oddelegowany do drużyny III-ligowych rezerw, spisuje się tam znakomicie, zdobył nawet gola.

Na zgrupowaniu reprezentacji o miejsce w składzie walczyć będzie między innymi z Walukiewiczem, który w poprzednim roku trafił do Pogoni przez co mocno osłabła pozycja w klubie Michalskiego, postanowił przenieść się do Zabrza i świetnie się tam odnalazł. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”