Czwartek 09 lutego 2023r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Talenty z Pogoni

Data publikacji: 2020-12-29 09:50
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-30 15:15
Piłka nożna. Talenty z Pogoni
 

Selekcjonerzy juniorskich reprezentacji Polski w piłce nożnej ogłosili powołania na styczniowe zgrupowanie Talent Pro, a wśród 50 nazwisk znalazło się 4 zawodników Pogoni Szczecin. 

Talent Pro to projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej, skierowany do zawodników z kategorii od 15 do 17 lat. Jego głównym celem jest odpowiedni monitoring i pomoc w rozwoju najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia.

- Największym problemem dla młodego zawodnika jest przejście z wieku juniora do seniorów - powiedział Jacek Magiera, selekcjoner reprezentacji do lat 19. - Dlatego chcemy zawodnikom w tym pomóc. Będziemy prowadzić pełen monitoring meczów, piłkarze będą składać raporty ze swojej gry i z wykonanych zadań domowych. Będziemy to analizowali, dbali o szczegóły, mieli wpływ na aspekty rozwoju młodzieży, a wszystko to oczywiście we współpracy z klubami.

Zgrupowanie dla pięćdziesięciu najzdolniejszych zawodników z trzech roczników odbywa się już po raz czwarty. Przez tydzień domem dla młodych reprezentantów będzie - podobnie jak przed rokiem - hiszpańskie San Pedro del Pinatar, a zgrupowanie obędzie się w dniach 9-16 stycznia AD 2021.

Wśród zaproszonych do udziału w projekcie znalazło się czterech zawodników Pogoni Szczecin. Pod obserwacją selekcjonerów reprezentacji Polski znajdą się Borys Freilich i Michał Samborski, którzy jesień spędzili w drużynie juniorów starszych, prowadzonych przez trenera Piotra Łęczyńskiego. Do Hiszpanii wyleci również podopieczny trenera Tomasza Bieleckiego - Gracjan Hyl oraz bramkarz Marcel Mendes, który na co dzień trenuje z pierwszym zespołem Dumy Pomorza. (mij)

Fot. AKADEMIA POGONI SZCZECIN

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gmoch z pisakiem
2020-12-30 14:55:02
Strejlau, pewnie jesteś z FASE. Czy Ci się podoba czy nie Akademia Pogoni to top 3 polskiej piłki, a jak będzie stadion i infrastruktura to będą grali tu najlepsi. Także zapraszam mimo to na odwiedzenie stadionu, oczywiście przy okazji koncertu Zenka😂
strejlau vel strzela
2020-12-30 00:17:23
ojoojojojojojj następne asy w talii akademii, mam nadzieję ze ich kariera nie potoczy się tak wzorcowo jak kariera flagowego talentu akademii pogoni -niejakiego s.rudola ,ulubionego wychowanka tr.łazowskiego, którego własnie zwolnił słabiutki widzew,pozdrawiam wybitnych trenerów :-) a tym z jednym okiem zyczę zdrowia

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA