poniedziałek, 06 kwietnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Porażki juniorów Pogoni na dwóch frontach

Piłka nożna. Porażki juniorów Pogoni na dwóch frontach

Piłka nożna. Porażki juniorów Pogoni na dwóch frontach
Data publikacji: 2019-09-07 14:40
Wywietleń: 385 413598

Nie powiodło się juniorom i juniorom młodszym Pogoni Szczecin w wyjazdowych meczach. Juniorzy starsi przegrali w Zabrzu z Górnikiem 0:1 (0:0), natomiast juniorzy młodsi przegrali z Lechem Poznań 4:5 (2:1).

Dla juniorów starszych to była trzecia wyjazdowa porażka w obecnym sezonie w trzecim wyjazdowym spotkaniu. Stosunek bramkowy w tych meczach wynosi 1-10. Na usprawiedliwienie trzeba dodać, że trener Łęczynski nie miał do dyspozycji dwóch reprezentacyjnych juniorów: Nikodema Sujeckiego i Filipa Balcewicza.

To jednak piłkarze defensywni, a problem juniorów Pogoni polega na kłopotach w organizowaniu ataku pozycyjnego. W ofensywie brakuje kreatywnych piłkarzy, stąd problem ze zdobywaniem goli.

Porażkę ponieśli też juniorzy młodsi Pogoni, ale o ich występie da się powiedzieć zdecydowanie więcej dobrego. Szczecinianie zdobyli w wyjazdowym meczu z Lechem aż cztery gole, a mimo to wracają do Szczecina bez punktów.

Podopieczni trenera Ozgi od początku sezonu imponują odwagą w dążeniu do zdominowania przeciwnika bez względu na to, czy występują w roli gospodarzy, czy gości i bez względu na klasę rywala. Tak było też w spotkaniu z Lechem. Tym razem mecz zakończył się porażką, ale zespół może być zadowolony z tego, że podjął walkę, chciał atakować, strzelać gole i dzięki takiemu meczowi pojedynczy piłkarze mocno się rozwinęli.

Pogoń przegrała z drużyną, która prowadzi w tabeli z kompletem punktów. Szczecinianie w czterech meczach zdobyli 16 goli, czyli średnio zdobywają po cztery gole na mecz. To bardzo budujące przed kolejnymi spotkaniami, które za każdym razem powinny wyglądać lepiej. (par)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie