Piłka nożna. Porażki byłych portowców za granicą

Data publikacji: 10 kwietnia 2016 r. 18:47
Ostatnia aktualizacja: 10 kwietnia 2016 r. 18:47

Fatalnie zakończyło się prestiżowe spotkanie we francuskiej Ligue 1 dla wychowanka Pogoni Szczecin Kamila Grosickiego. Jego Rennes przegrał w spotkaniu mogącym decydować o miejscu gwarantującym walkę o fazę grupową Ligi Mistrzów z Nice aż 0:3 (0:2) i przez to spadło na 5 miejsce w tabeli.

Grosicki rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, ale dotrwał tylko do przerwy. Po zmianie stron nie wyszedł już na boisko. Został zmieniony.

Nie wiedzie się ostatnio byłemu obrońcy Pogoni Szczecin Wojciechowi Golli. 24 – letni defensor zagrał w niedzielę w swoim drugim z rzędu meczu po trzech kolejkach spędzonych na ławce rezerwowych i czeka go kolejna, tym razem przymusowa przerwa.

Kandydat na reprezentanta Polski w wyjazdowym przegranym 1:3 (1:1) meczu NEC Nijmegen z Utrecht zobaczył czerwoną kartkę za faul taktyczny w 88 min. spotkania.

Sytuacja nie mogła już uratować jego drużyny, bowiem NEC Nijmegen przegrywał już 1:3 i co najwyżej mógł doznać wyższej porażki.

Swój mecz przegrała drużyna wychowanka Orła Mrzeżyno, a następnie gracza Stali Szczecin Grzegorza Krychowiaka. Sevilla uległa w wyjazdowej potyczce Valenci 1:2 (0:1) i zajmuje 7 miejsce w tabeli – ostatnie kwalifikujące drużynę do rozgrywek o Ligę Europejską.

Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie, dla Sevilli to była trzecia porażka z rzędu.

Cały mecz w barwach Maritimo rozegrał były napastnik Pogoni Szczecin Donald Djousse. Dla 26 – letniego Kameruńczyka wyjazdowe spotkanie ze Sportingiem Lizbona było pierwsze rozegrane w pełnym wymiarze czasowym w portugalskim klubie.

Jego zespół nie sprostał potentatowi ligi portugalskiej i przegrał 1:3, a Djousse zakończył spotkanie ze swoją premierową w lidze portugalskiej żółtą kartką. (par)