Piłka nożna. Grosicki z golem i asystą

Data publikacji: 2016-04-02 21:49
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-03 10:08
Wywietleń: 1152 126753

Kamil Grosicki nie zwalnia tempa. W sobotni wieczór znów zadziwił. W meczu Rennes z Reims ponownie zagrał od pierwszej minuty i nikt już nie ma wątpliwości, że wychowanek Pogoni Szczecin zasługuje na miejsce w wyjściowym składzie.

Reprezentacyjny skrzydłowy w wygranym 3:1 spotkaniu z Reims zdobył gola i zaliczył asystę i to w ciągu pierwszego kwadransa.  Najpierw w 12 min. pokonał bramkarza drużyny przeciwnej, by po trzech minutach zaliczyć asystę przy bramce 19 – letniego Dembele, który za 20 milionów euro ma trafić do Barcelony.

Drużyna Kamila Grosickiego wykorzystała potknięcie zespołu Nice, który przegrał 1:4 z PSG i awansowała na trzecie miejsce w tabeli, które w ostatecznym rozrachunku daje prawo gry w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Nigdy jeszcze wychowanek Pogoni nie grał w fazie grupowej tych elitarnych rozgrywek.

Drużyna Rennes w pięciu ostatnich meczach cztery razy wygrała i jeden raz zremisowała. Grosicki w tych spotkaniach zdobył trzy gole i zaliczył dwie asysty. W pojedynku z Reims grał do 73 min.

W całym sezonie w barwach Rennes Grosicki ma już na koncie 9 goli i 4 asysty. W reprezentacji w obecnym sezonie w 8 meczach zdobył 6 bramek.

W lidze portugalskiej kolejny mecz w barwach Maritimo rozegrał były napastnik Pogoni Szczecin, Donald Djousse. 26 - letni kameruńczyk wszedł na boisko w spotkaniu Maritimo - Nacional w 69 min. przy stanie 1:0 dla swojej drużyny. Ostatecznie Maritimo wygrało 2:0, a w 18 - zespołowej lidze plasuje się na 12 miejscu. ©℗ (par)