Środa, 17 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Porażka Pogoni w kiepskim stylu...

Data publikacji: 24 lipca 2022 r. 21:34
Ostatnia aktualizacja: 25 lipca 2022 r. 14:04
Wykorzystując niemoc szczecinian, Śląsk wygrał we Wrocławiu po raz pierwszy od 27 listopada 2021 roku! Fot: Pogoń Szczecin SA

W niedzielnym (24 lipca) meczu 2. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin przegrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław po słabej grze i szkoda, że nie przełożyła swojego ligowego pojedynku jak pozostałe polskie zespoły grające w europejskich pucharach. Żal było oglądać drugą połowę, gdy przegrywający jedną bramką portowcy, nie mieli szans choćby na remis...

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:1 (1:1); 1:1 Dennis Jastrzembski (4), 1:1 Wahan Biczachczjan (30), 2:1 Daníel Leó Grétarsson (55).

Śląsk: 1. Michał Szromnik - 19. Patryk Janasik, 34. Konrad Poprawa, 6. Daníel Leó Grétarsson, 23. Víctor García - 24. Piotr Samiec-Talar (58, 15. Nahuel Leiva), 17. Petr Schwarz, 8. Patrick Olsen, 10. Caye Quintana (85, 16. Javier Ajenjo Hyjek), 11. Dennis Jastrzembski (64, 27. Martin Konczkowski) - 9. Erik Expósito.

Pogoń: 1. Dante Stipica - 41. Paweł Stolarski (72, 21. Jean Carlos Silva), 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 97. Luís Mata (81, 17. Mariusz Fornalczyk) - 18. Michał Kucharczyk, 8. Damian Dąbrowski (81, 14. Kamil Drygas), 99. Mateusz Łęgowski (58, 9. Pontus Almqvist), 22. Wahan Biczachczjan (58, 27. Sebastian Kowalczyk), 11. Kamil Grosicki - 10. Luka Zahovič.

Żółte kartki: Biczachczjan, Zech, Kucharczyk, Drygas. Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 10 879.

Mecz rozpoczął się od niecelnego strzału Grosickiego, a po chwili Jastrzembski dał gospodarzom prowadzenie. W odpowiedzi Biczachczjan nie wykorzystał podania Kucharczyka, a strzały Zahoviča i wspomnianego wcześniej Ormianina zostały obronione. Po pół godzinie gry Biczachczjan otrzymał piłkę w środkowej strefie boiska, ustawił ją sobie i strzałem z 20 metrów doprowadził do wyrównania. W 39. minucie byliśmy bliscy objęcia prowadzenia po minimalnie niecelnym strzale Malca. Minutę później gola zdobył Expósito, ale sędzia uznał, że był spalony. W 43. minucie było spore zamieszanie pod wrocławską bramką, a w doliczonym czasie bramkową okazję miał Śląsk.

Niecałe dziesięć minut po przerwie wrocławianie ponownie objęli prowadzenie po główce Grétarssona. Później wrocławianie nie dążyli już do podwyższenia wyniku, a portowcy nie mieli najmniejszych szans na wyrównującego gola. W doliczonym czasie Stipica zapobiegł stracie trzeciej bramki po strzale Expósito.

- Myślę, że zaprezentowaliśmy się naprawdę dobrze i wciąż rośniemy jako zespół - powiedział po meczu nowy trener Pogoni Jens Gustafsson.

Niech ci, co oglądali mecz, sami ocenią poglądy szwedzkiego szkoleniowca... ©℗ (mij)