Piłka nożna. Porażka i spadek do dywizji B

Data publikacji: 14 października 2018 r. 22:52
Ostatnia aktualizacja: 15 października 2018 r. 15:42

Polska przegrała w Chorzowie z Włochami 0:1 (0:0) w meczu piłkarskiej Ligi Narodów po golu Biraghiego (90+2). Wiadomo już, że biało-czerwoni zajmą ostatnie miejsce w grupie i spadną do Dywizji B.

To czwarty z rzędu mecz drużyny narodowej pod wodzą Jerzego Brzęczka bez zwycięstwa. W każdym ze spotkań drużyna traciła przynajmniej jedną bramkę, tylko w pierwszej połowie pierwszego spotkania z Włochami zaprezentowała zadowalającą formę.

Trener Brzęczek podjął mnóstwo kontrowersyjnych personalnych decyzji. W drugim z rzędu meczu postanowił grać bez skrzydłowych z trzema nominalnymi defensywnymi pomocnikami, którzy raczej nie reprezentują wysokiego międzynarodowego poziomu (Linetty, Szymański, Góralski).

Po przerwie na boisku pojawili się najlepsi w ostatnich latach, ale już mający po trzydziestce i nie grający regularnie w klubach: Grosicki i Błaszczykowski. Gra wyglądała wtedy lepiej, gospodarze mieli swoje sytuacje, między innymi dwa razy w dogodnych pozycjach znajdował się wychowanek Pogoni.

Włosi zdobyli gola w doliczonym czasie gry, takie bramki zawsze szczególnie bolą, ale wygrana gości była zasłużona, szczególnie w pierwszej połowie był to zespół wyraźnie lepszy, z wyższej półki, górujący nad polską drużyna zdecydowanie. (par)