Piłka nożna. Polska na piątkę z RPA [GALERIA]

Data publikacji: 29 marca 2023 r. 13:49
Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2023 r. 15:49
Piłka nożna. Polska na piątkę z RPA

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 16 wygrała drugi mecz w ramach rozgrywanego w Szczecinie i Policach turnieju UEFA Development Cup, a kapitanem Biało-Czerwonych w środowym pojedynku z Republiką Południowej Afryka na boisku przy ul Karłowicza był pomocnik Pogoni Szczecin Adrian Przyborek.

POLSKA - RPA 5:0 (1:0); 1:0 Kamil Jakóbczyk (13), 2:0 Kamil Jakóbczyk (56), 3:0 Hubert Jasiak (72), 4:0 Hubert Jasiak (80 karny), 5:0 Bartosz Mazurek (89).

Spotkanie prowadzili zachodniopomorscy sędziowie, a Karolowi Arysowi na liniach pomagał brat-bliźniak Marek Arys oraz Marcin Janawa.

W 6. minucie polskiego bramkarza Mateusza Pruchniewskiego próbował pokonać zawodnik gości Emile Witbooi, ale golkiper reprezentacji Polski złapał piłkę w ręce. Pierwszy gol dla Polski padł w 13. minucie, gdy w pole karne wbiegł Kamil Jakubczyk i oddał celny strzał na bramkę Anothando Menemene. Bardzo aktywni w pierwszej połowie byli na prawej stronie zawodnicy RPA, którzy wciąż przedzierali się w stronę bramki Polaków. Dogodne sytuacje na strzelenie gola miał w 19 i 21 minucie Neo Bohloko jednak jego próby się na szczęście nie powiodły. W 28. minucie chwilę grozy przeżył polski bramkarz, gdy Kabelo Sibande uderzył piłkę, a ta po rykoszecie leciała pod poprzeczkę jednak Pruchniewski zachował zimną krew i złapał piłkę. Polacy mieli szansę na podwyższenie prowadzenia w 32 minucie, gdy prawą stroną pobiegł portowiec Adrian Przyborek i zbliżając się do pola karnego dośrodkował piłkę. Ta została przyjęta przez Natana Cichego, który oddał strzał na bramkę, jednak wprost w bramkarza gości.

Po zmianie stron Polacy mieli więcej szans na kolejne gole i cztery razy posyłali piłkę do afrykańskiej siatki. Drugą bramkę w 56. minucie zdobył Kamil Jakóbczyk, powtarzając swój wyczyn z pierwszej połowy. W 72. minucie do siatki rywali trafił Hubert Jasiak. W 80. minucie sędzia Karol Arys podyktował rzut karny dla Polski, a jedenastkę wykorzystał Hubert Jasiak, który zdobył swojego drugiego gola i podwyższył wynik na 4:0. W 89. minucie przepiękną bramkę strzelił Bartosz Mazurek, ustalając końcowy rezultat.

Dziś o godz. 15 w Policach, na stadionie Chemika, Luksemburg podejmie Irlandię Płn. W sobotę oba turniejowe pojedynki kończące imprezę rozpoczną się równocześnie o godz. 10.30. Luksemburg zagra z RPA na boisku przy ul. Kresowej, a Polska podejmie  Irlandię Płn. na polickim stadionie przy ul. Siedleckiej. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.