Piłka nożna. Pogoń mało strzela, więc remisuje... [GALERIA] (akt. 1)

Data publikacji: 18 marca 2023 r. 20:27
Ostatnia aktualizacja: 19 marca 2023 r. 19:43
Piłka nożna. Pogoń mało strzela, więc remisuje...

Szczecińscy piłkarze mieli wyraźną optyczną przewagę w pojedynku z broniącymi się przed spadkiem kielczanami, ale portowcom zabrakło jakości w ofensywie, a przede wszystkim celnych strzałów, by wygrać sobotnie spotkanie.

Piłkarska PKO BP Ekstraklasa: POGOŃ Szczecin - KORONA Kielce 0:0

POGOŃ: 1. Dante Stipica - 28. Linus Wahlqvist (78, 41. Paweł Stolarski), 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 33. Mariusz Malec, 32. Leonárdo Koútris - 15. Marcel Wędrychowski (66, 9. Pontus Almqvist), 99. Mateusz Łęgowski, 8. Damian Dąbrowski, 27. Sebastian Kowalczyk (85, 20. Alexander Gorgon), 11. Kamil Grosicki - 10. Luka Zahovič (78, 22. Wahan Biczachczjan)

KORONA: 1. Konrad Forenc - 28. Marcus Godinho, 2. Dominick Zator, 66. Miłosz Trojak, 5. Marius Briceag - 7. Jakub Łukowski, 13. Ronaldo Deaconu (78, 19. Jakub Konstantyn), 90. Kyryło Petrow (41, 8. Dalibor Takáč), 11. Nono (58, 20. Marcin Szpakowski), 17. Dawid Błanik (58, 6. Jacek Podgórski) - 99. Jewgienij Szykawka (78, 9. Kacper Kostorz)

Żółte kartki: Zahovič - Takáč.

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Widzów: 13 961.

Mecz praktycznie rozpoczął się w 16. minucie, gdy kibice przez minutę oklaskami na stojąco oddali hołd zasłużonemu trenerowi i działaczowi Pogoni ŚP. Florianowi Krygierowi w Jego 116. rocznicę urodzin, a bardzo aktywny - szczególnie w pierwszej połowie - Grosicki strzelił w poprzeczkę. Dwie minuty później arbiter podyktował rzut karny po faulu na Grosiku, ale po analizie VAR słusznie uznał, że wcześniej Zahovič był na spalonym i anulował jedenastkę. Po pół godzinie gry świetną akcję rozegrali Grosicki z Zahovičem, ale strzał Kowalczyka został zablokowany. Minutę później były bramkarz Floty Świnoujście Forenc obronił centrostrzał Grosickiego. Po kolejnej minucie do podania Kowalczyka nie zdążył tuż pod bramką Zahovič. W 43. minucie po kontrze Korony Triantafyllópoulos zablokował strzał Szykawki i skończyło się na rzucie rożnym, a w doliczonym czasie tej części gry strzał z ostrego kąta Dąbrowskiego został obroniony.

Cztery minuty po przerwie strzał Dąbrowskiego po nieznacznym rykoszecie przeleciał nad poprzeczką, a dwie minuty później Stipica obronił uderzenie Łukowskiego. W 53. minucie po centrze Grosickiego Wahlqvist główkował nad poprzeczką. Po dwóch minutach Łęgowski pięknym strzałem zza pola karnego trafił w poprzeczkę. W 57. minucie po akcji Kowalczyka z Grosikiem, Zahovič wpadł do siatki z piłką, która odbiła się jeszcze od Godinhy. Sędzia wskazał na środek boiska, ale po długiej analizie VAR-u sam obejrzał sytuację na monitorze i podjął kontrowersyjną decyzję o anulowaniu gola uznając, że piłka otarła się o rękę słoweńskiego napastnika. W 63. minucie Szykawka główkował obok bramki, a dwie minuty później strzelił celnie z daleka, lecz na szczęście Stipica z najwyższym trudem obronił (piłka większą częścią znalazła się w bramce, ale miała styczność z linią bramkową, więc gola nie było). W 67. minucie po dośrodkowaniu Koútrisa, przed chwilą wprowadzony na boisko Almqvist główkował z bliska, ale Forenc obronił. Sędzia nieco zwlekał ze wznowieniem gry, więc można sądzić, że czekał na sygnał VAR-u, czy nie było przewinienia w polu karnym Korony lub czy piłka przekroczyła linię bramkową, lecz po raz trzeci analiza arbitrów spoza boiska była niekorzystna dla portowców... W 77. minucie kapitan Pogoni reklamował rękę w polu karnym rywali, lecz sędzia uznał, że to on zagrał ręką. W końcówce były jeszcze akcje pod obiema bramkami, lecz Bichachczjan i Konstantyn nie dali rady. W doliczonym czasie Grosicki strzelił obok słupka, a na zakończenie spotkania Stipica obronił groźny strzał Łukowskiego.

Podsumowując; w meczu były dwie poprzeczki w wykonaniu pomocników Pogoni, sporo sędziowskich kontrowersji i interwencji VAR-u, a grający na czas przez całe spotkanie goście wywożą z grodu Gryfa cenny dla nich remis. ©℗ (mij)

Szczegółowa relacja ze statystykami, wypowiedziami i ciekawostkami zza kulis - w poniedziałkowym „Kurierze Szczecińskim" oraz w e-wydaniu