Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Północny Szczecin czeka na Legię

Data publikacji: 2021-10-26 09:59
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-26 12:27
Piłka nożna. Północny Szczecin czeka na Legię
Przed rokiem, z powodu pandemii, pojedynek z obrońcą Pucharu Polski Cracovią mogła obejrzeć tylko garstka kibiców, a w czwartek na trybunach będzie zapewne komplet publiczności. Fot. Ryszard PAKIESER  

Mecz z aktualnym mistrzem Polski i liderem grupy w Lidze Europy, transmisja w ogólnopolskim paśmie telewizyjnym Polsatu Sport, system wideoweryfikacji VAR i zapewne komplet widowni na trybunach - to atrakcje, które czekają w czwartek od godz 14.00 kibiców Świtu Skolwin podczas spotkania 1/16 piłkarskiego Pucharu Polski z warszawską Legią.

Przygotowania do tego pojedynku trwają już od kilkunastu dni, montowane są dodatkowe trybuny, wymieniana jest trawa w polach bramkowych i ustawiane są wieżyczki na potrzeby transmisji telewizyjnej, którą będzie obsługiwać aż 30 osób. Organizatorzy robią co mogą wspólnie z MOSRiR w Szczecinie oraz przy dużym wsparciu Stoczni Partner i Masta Polska, aby przygotować obiekt do przyjęcia mistrza kraju. Jednak oczywiste jest że pewnych aspektów nie da się oszukać i nadrobić wieloletnich zaniedbań infrastrukturalnych w kilka dni. Przed rokiem pucharowy mecz z ekstraklasową Cracovią, a teraz z Legią pokazują tylko, jak pilnie potrzebny jest nowy funkcjonalny obiekt w północnym Szczecinie. Miejmy nadzieję, że po tym wydarzeniu budowa nowej trybuny na Skolwinie przejdzie w końcu od słów do czynów, bo szczeciński klub ciągle się rozwija i tego typu wydarzenia mogą gościć na Skolwinie coraz częściej.

Na każdego kibica, który zakupi bilet czeka okazjonalny szalik, który z pewnością będzie piękną pamiątką i nie lada gratką dla kolekcjonerów. Jest to niewątpliwie historyczne wydarzenie sportowe dla północnych osiedli stolicy Pomorza Zachodniego, a patrząc na obecną formę Legii (ostatnio porażka 1:4 z Piastem w Gliwicach), Świt choć faworytem nie będzie, to ma cień szansy aby osiągnąć również historyczny wynik. Pierwszy gwizdek sędziego w tym meczu zabrzmi w czwartek o godz. 14.00, a nie o godz. 14.30 tak jak wcześniej podawano chociażby na biletach. PZPN z uwagi na brak oświetlenia na stadionie na Skolwinie wyznaczył godzinę tego spotkania początkowo na 13.30, ale ostatecznie dzięki staraniom gospodarzy udało się opóźnić rozpoczęcie meczu o pół godziny, tak by umożliwić jego obejrzenie większej liczbie kibiców.

- Niezdecydowanych zachęcamy do zakupu ostatnich biletów w cenie 50 złotych w siedzibie firmy Dom z Energią przy alei Piastów 8U lub na stadionie Świtu przy ul. Stołczyńskiej 100 - mówi dyrektor klubu Szymon Kufel. - Zachęcamy również do wcześniejszego przyjazdu na stadion w dniu meczu, bądź do skorzystania z komunikacji miejskiej, aby uniknąć kłopotów z parkowaniem. ©℗

(mij)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

haha
2021-10-26 12:12:10
50 złotych za oglądanie meczu na takim kartoflisku to jest jakaś kpina.
Xxx
2021-10-26 12:03:51
Legia rozszarpie Świt.Prezydent i radni niech się wstydzą za ten obiekt sportowy!!!
Czwartek o 14 ???
2021-10-26 11:26:11
Co za idiotyczny termin meczu, czwartek godz. 14? Chyba tylko emeryci i bezrobotni przyjdą. Ktoś w tym PZPN-ie ma nierówno pod sufitem żeby ustalać takie terminy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA