czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń wyruszyła do Turcji

Piłka nożna. Pogoń wyruszyła do Turcji

Piłka nożna. Pogoń wyruszyła do Turcji
Data publikacji: 2018-01-17 08:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-17 11:06
Wywietleń: 999 309968

Punktualnie o 8 rano piłkarze Pogoni Szczecin wyruszyli do Berlina, by stamtąd udać się samolotem do Antayi. Podopieczni trenera Kosty Runjaica przez 10 dni przygotowywać się będą do rundy wiosennej, rozegrają w Turcji pięć gier kontrolnych, sprawdzony zostanie jeszcze jeden nieznany dotąd piłkarz.

- Organizacyjnie druga część przygotowań będzie łatwiejsza - powiedział przed wyjazdem trener Kosta Runjaic. - Będziemy w ośrodku, w którym niczego nam nie zabraknie. Treningi będą odbywać się na naturalnej nawierzchni, pracować będziemy głównie nad elementami taktycznymi, stąd duża liczba sparingów.

Trener Runjaic zabrał 27 piłkarzy. To bardzo młoda ekipa, średnia wieku wynosi 23,5 lat. Dysproporcja wiekowa jest spora. Między najstarszym w drużynie Rafałem Murawskim, a najmłodszym Maciejem Żurawskim jest różnica 19 lat. Obaj występują na podobnych pozycjach, ale póki co o rywalizacji o miejsce w składzie nie może być mowy. Dla reprezentanta Polski juniorów to pierwszy obóz z pierwszą drużyną i z całą pewnością nie ostatni.

- Zabieram ze sobą czterech juniorów - powiedział przed wyjazdem Kosta Runjaic. - Nie w każdym klubie jest tak duże ciśnienie na promocję młodych piłkarzy. Każdy z młodych ma umiejętności, które pozwalają mu być w pierwszym zespole. Niektórzy z nich mają jednak 17 lat, trzeba ich ostrożnie budować.

W 27-osobowej kadrze aż szesnastu piłkarzy ma 22 lata, lub mniej. To stanowi prawie 60 procent całego zespołu. Najwięcej piłkarzy jest z rocznika 1995 - aż pięciu. Czterech zawodników jest z rocznika 1998, a po trzech z rocznika 1991 i 2000.

W drużynie jest aż dziesięciu młodzieżowców, czyli piłkarzy urodzonych w roku 1997, lub młodszych, co stanowi blisko 40 procent całego zespołu. Aż jedenastu piłkarzy, to wychowankowie, czyli tacy, którzy między 12, a 21 rokiem życia grali w Pogoń nieprzerwanie przynajmniej przez trzy lata.

W szerokiej kadrze jest aż siedmiu wicemistrzów Polski juniorów, czyli ponad 25 procent całej drużyny, do tego mamy czterech brązowych medalistów mistrzostw Polski juniorów. Ogółem na zgrupowanie pojechało aż jedenastu medalistów mistrzostw Polski juniorów. Najstarszym z nich jest Łukasz Zwoliński, najmłodszym Maciej Żurawski. Obu dzieli ponad siedem lat.

W kadrze pierwszego zespołu jest aż trzech piłkarzy, którzy wyjeżdżali na zgrupowanie do Turcji jeszcze wtedy, gdy Pogoń grała w I lidze. Takim piłkarzem jest Adam Frączczak, ale też Łukasz Zwoliński i Sebastian Rudol, którzy sześć lat temu byli jeszcze juniorami. Rudol był wtedy młodszy, niż najmłodszy z obecnej ekipy Żurawski.

Pierwszy sparing drużyna rozegra w sobotę. Rywalem będzie albański zespół Flamurtari. ©℗ (par)

Kadra na zgrupowanie do Belek (w nawiasie rok urodzenia):

Bramkarze – Załuska (82), Budziłek (91), Bursztyn (98)

Prawi obrońcy – Rapa (90), Niepsuj (95)

Prawi stoperzy – Fojut (87), Walukiewicz (00)

Lewi stoperzy – Dvali (95), Rudol (95)

Lewi obrońcy – Nunes (86), Matynia (95)

Prawoskrzydłowi – Frączczak, (87) Błanik (97)

Defensywni pomocnicy – Piotrowski (97), Hołota (91), Żurawski (00)

Środkowi pomocnicy – Drygas (91), Murawski (81), Kowalczyk (98)

Ofensywni pomocnicy – Listkowski (98), Kort (95)

Lewi pomocnicy – Delev (89), Maćkowski (98), Paprzycki (99)

Napastnicy – Buksa (96), Zwoliński (93), Benedyczak (00) 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”