sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Mocni rywale Pogoni

Piłka nożna. Mocni rywale Pogoni

Piłka nożna. Mocni rywale Pogoni
Data publikacji: 2018-01-16 12:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-16 12:27
Wywietleń: 1146 309864

Znamy już czterech z pięciu sparingpartnerów drużyny Pogoni Szczecin podczas zimowego zgrupowania w tureckim Belek. Szczecinianie zmierzą się 20 stycznia z drużyną z Rumunii Voluntari i tego samego dnia z nieznanym jeszcze przeciwnikiem.

Trzy dni później podopieczni trenera Kosty Runjaica spotkają się z austriackim Altach, natomiast na zakończenie zgrupowania 25 stycznia ostatni zespół polskiej ekstraklasy skonfrontuje się z silnymi ekipami ze wschodu: ukraińską Zorią Ługańsk, oraz kazachskim Aktobie.

Drużyna Voluntari jest ubiegłorocznym zdobywcą pucharu kraju, w najwyższej klasie rozgrywkowej Rumunii występuje od trzech sezonów, obecnie w 14-zespołowej lidze zajmuje 10 miejsce. Do najbardziej znanych piłkarzy w drużynie zaliczają się wiekowi już byli reprezentanci kraju: rówieśnicy 37-letniego Rafała Murawskiego – obrońca Vasile Maftei i pomocnik Tiberiu Balan, oraz o dwa lata młodszy pomocnik Nicolae Grigore. Skład drużyny oparty jest o rodzimych piłkarzy. W rundzie jesiennej zaledwie 5 procent piłkarzy występujących w rozgrywkach ligowych, to byli obcokrajowcy.

Blisko fazy grupowej LE

Austriacka drużyna SC Altach również od trzech sezonów gra w najwyższej klasie rozgrywkowej ligi austriackiej. Od tamtej pory dwukrotnie zdołała się zakwalifikować do europejskich pucharów. W swoim premierowym sezonie austriackiej Bundesligi zespół zajął trzecie miejsce, w eliminacjach Ligi Europy Austriacy wyeliminowali portugalską Vitorię Setubal, ale w decydującej fazie kwalifikacji minimalnie okazali się gorsi od Belenenses.

W obecnym sezonie Altach wyeliminował w kwalifikacjach do Ligi Europy Dynamo Brześć i belgijski Gent, ale znów w IV rundzie kwalifikacji przegrał rywalizację – tym razem z izraelskim Maccabi Tel Aviv. Drużyna oparta jest o rodzimych graczy, w rundzie jesiennej w rozgrywkach ligowych obcokrajowcy stanowili zaledwie 7,2 procent całej drużyny. Altach po rundzie jesiennej zajmuje w 10-zespołowej lidze 7 miejsce.

Ukraińska Zoria Ługańsk, to najbardziej renomowany zespół, z jakim przyjdzie zmierzyć się portowcom w tureckim Belek. Zoria od czterech sezonów regularnie grywa w europejskich pucharach. W obecnym sezonie zespół rywalizował w fazie grupowej Ligi Europy, zajął w swojej grupie trzecie miejsce i odpadł z rozgrywek.

Wygrali z Herthą i Athletic

Za plecami drużyny z Ukrainy uplasowała się między innymi Hertha Berlin, z którą Zoria wygrała jeden z dwóch meczów. Zoria potrafiła też pokonać Athletic Bilbao. Drużyna rywalizowała w fazie grupowej Ligi Europy również w poprzednim sezonie, mierzyła się wtedy z takimi zespołami, jak: Manchester United, Feyenoord Rotterdam i Fenerbahce Stambuł. W żadnym ze spotkań nie udało się jednak wygrać.

Dwa sezony temu Zoria przegrała rywalizację z Legią Warszawa w decydującej batalii o awans do fazy grupowej Ligi Europy. Jest to na pewno drużyna o europejskiej renomie. To jest bardzo młody zespół, w rundzie jesiennej średnia wieku wynosiła 24,62, zaledwie 11,3 procent stanowią obcokrajowcy. Zoria po rundzie jesiennej zajmuje w 12-zespołowej lidze wysokie czwarte miejsce.

Wymagającym rywalem będzie też kazachski Aktobie. To drużyna, która nieprzerwanie od jedenastu lat bierze udział w kwalifikacjach europejskich pucharów, ale ani razu drużynie nie udało się jeszcze zakwalifikować do fazy grupowej. Trzy lata temu z rozgrywek wyeliminowała ją Legia Warszawa. Zespół po rundzie jesiennej zajmuje w 12-zespołowej lidze dopiero 9 miejsce. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”