Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Pogoń wraca do treningów

Data publikacji: 2020-05-04 14:34
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-07 14:19
Piłka nożna. Pogoń wraca do treningów
 

Po ponad półtoramiesięcznej przerwie do wspólnych zajęć na boisku wracają piłkarze Pogoni. W poniedziałek zespół poddany został testom na obecność wirusa COVID-19, a we wtorek po południu ma się odbyć pierwszy od połowy marca oficjalny trening.

W poniedziałek zawodnicy, szkoleniowcy i pracownicy wpisani na listę izolacyjną Pogoni Szczecin przeszli w siedzibie klubu testy na obecność wirusa COVID-19. Klub ma otrzymać wyniki badań laboratoryjnych w ciągu 24 godzin. Po ich otrzymaniu zaplanowano pierwsze zajęcia.

Rad Ministrów wydała 2 maja nowe rozporządzenie dotyczące ograniczeń na boiskach piłkarskich. W myśl tego rozporządzenia na boisku piłkarskim będzie mogło przebywać maksymalnie 14 osób (z wyłączeniem obsługi obiektu). Trener Kosta Runjac zdecydował jednak podzielić zespół na siedem grup - pięć grup sześcioosobowych stanowią zawodnicy z pola, dwie pozostałe bramkarze.

- Plan treningów na ten tydzień zakłada przedpołudniowe treningi adaptacyjne w domach i popołudniowe na boisku w grupach. Jednorazowo w każdej półtoragodzinnej jednostce treningowej uczestniczyć będą dwie sześcioosobowe grupy. Po nich na boisko wchodzić będą kolejne grupy - informuje rzecznik Pogoni Krzysztof Ufland.

Wraz z zawodnikami z pierwszej drużyny w treningach uczestniczyć będzie kilku piłkarzy z drużyny rezerw i juniorów. Bazą treningową Pogoni będzie boisko numer 2 przy ul. Twardowskiego oraz wybudowane niedawno boisko trawiaste w Kołbaskowie. W Kołbaskowie swoje zajęcia na początku będą miały grupy bramkarzy, ale w trosce o jakość murawy po kilku dniach zamienią ich grupy piłkarzy z pola.

W przygotowaniach do zaplanowanego na 27 maja wznowienia rozgrywek w pierwszych dniach nie będą uczestniczyli Srdjan Spiridonović i Paweł Cibicki. Obaj po powrocie do Polski do wtorku objęci są kwarantanną. W środę mają przejść testy na obecność wirusa COVID-19 i po otrzymaniu wyników w czwartek będą mogli dołączyć do zajęć grupowych. W przygotowaniach drużyny nie będzie także uczestniczył Kacper Kozłowski, który przechodzi rehabilitację po wypadku samochodowym. W Pogoni nie ma już też Zvonimira Kozulja i Soufiana Benyaminy, z którymi klub po wybuchu epidemii rozwiązał kontrakty. 

Testy na obecność wirusa COVD-19 piłkarze Pogoni, sztab szkoleniowy i pracownicy klubowi będą mieli ponownie wykonane przed zaplanowanym na 29 maja wznowieniem rozgrywek.

(woj)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nie kibic
2020-05-07 13:51:22
A dla pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych, sprzedawców to kto testy zapewni? Dlaczego piłkarze ważniejsi?
Hans Kloss
2020-05-04 15:49:00
Trochę stare zdjęci w tym Kuryjerze macie , Fojut Myurawski, Rudol -już ich dawno nie ma w Pogoni
Wirus
2020-05-04 14:47:40
Na czyj koszt badania? Podatników czy szmaciarzy z Twardowskiego?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA