Data publikacji: 21 sierpnia 2022 r. 16:20
Ostatnia aktualizacja: 22 sierpnia 2022 r. 07:57
Piłka nożna. Pogoń uległa krakowiankom
Piłkarki Pogoni (w granatowo-bordowych strojach) sprawiły zawód licznie przybyłym szczecińskim kibicom. Fot. Ryszard PAKIESER

Ekstraliga piłkarek nożnych: POGOŃ Szczecin - AZS UJ Kraków 1:2 (0:1); 0:1 Brzozowska (29 samobójcza), 1:1 Zdunek (79), 1:2 Dyśkowska (82).

POGOŃ: Radkiewicz - Shahbazyan, Brzozowska, Łaniewska, Szymaszek - Dyguś, Brodzik (67 Kuśmierczyk), Garbowska (56 Szcześniak), Zdunek - Oleszkiewicz (56 Dębińska), Ratajczyk

Już w 6. minucie na strzał z dystansu w zespole gospodyń zdecydowała się Martyna Brodzik i była bliska powodzenia. W odpowiedzi uderzała Weronika Wójcik, lecz obok bramki. W 21. minucie zza pola karnego strzelała  Agnieszka Garbowska, a goście po rzucie rożnym odpowiedzieli główką Katarzyny Daleszczyk. W 29. minucie AZS objął prowadzenie, po samobójczym strzale głową Julii Brzozowskiej. Przed przerwą, w środek bramki uderzała jeszcze zawodniczka gości - Aleksandra Nieciąg i sędzina zakończyła pierwszą połowę.

Na początku drugiej części gry mocniej zaatakował zespół z Krakowa i po kilku minutach powinien prowadzić 2:0. Najpierw w słupek z bliskiej odległości trafiła Paulina Guzik, a chwilę później w polu karnym uderzała Weronika Smaza, ale świetną interwencją popisała się Natalia Radkiewicz. W dalszej części meczu goście oddali inicjatywę szczeciniankom, czego efektem były strzały z dystansu Nikoli Dębińskiej, Roksany Ratajczyk i Alicji Dyguś, zaś w 79. minucie nastąpiło wyrównanie, gdy pięknym strzałem z rzutu wolnego popisała się Emila Zdunek. Radość piłkarek Pogoni nie trwała jednak długo. Trzy minuty później, z piłką przed polem karnym Pogoni znalazła się Julia Dyśkowska i mając dużo czasu uderzyła nie do obrony.

Akademiczki wygrały zasłużenie, bo stworzyły sobie dogodniejsze sytuacje podbramkowe, a Pogoń oprócz jednego gola, nie wypracowała sobie żadnej stuprocentowej, nie potrafiąc przebić się przez defensywę rywalek. Nie można szczecińskim piłkarkom odmówić woli walki i zaangażowania, ale trzy punkty jadą do Krakowa.

• • •

Na zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski kobiet rozpoczynające się 29 sierpnia i mecze eliminacyjne do mistrzostw świata w Elbasan z Albanią (1 września, godz. 18) i na Arenie Lublin z Kosowem (6 września, godz. 18.30) powołana została 19-letnia bramkarka Pogoni Natalia Radkiewicz, wcześniej grająca w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju.©℗

(PR)

Pozostałe wyniki: Górnik - Medyk 4:0 (2:0), APLG Gdańsk - Śląsk 1:2 (0:2), Sportowa Czwórka Radom - Pogoń T. 0:6 (0:3).

1. Górnik Łęczna 6 6-1 2 0 0
2. AZS UJ Kraków 6 6-4 2 0 0
3. Pogoń Tczew 3 7-3 1 0 1
4. Czarni Sosnowiec 3 4-0 1 0 0
5. KKP Bydgoszcz 3 3-1 1 0 0
6. UKS SMS Łódź 3 2-0 1 0 0
7. POGOŃ Szczecin 3 3-2 1 0 1
8. Śląsk Wrocław 3 3-3 1 0 1