sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń szuka wzmocnień na pięć pozycji

Piłka nożna. Pogoń szuka wzmocnień na pięć pozycji

Piłka nożna. Pogoń szuka wzmocnień na pięć pozycji
Data publikacji: 2019-05-17 10:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-17 18:27
Wywietleń: 990 391511

Pogoń do nowego sezonu przygotowywać się będzie w Gniewinie. To dość istotna zmiana w porównaniu z poprzednimi sezonami. Wcześniej w okresie letnim szczecinianie wyjeżdżali na zgrupowanie do Wronek.

W planie jest rozegranie czterech, lub pięciu gier kontrolnych z bardzo wymagającymi, zagranicznymi przeciwnikami przygotowującymi się do sezonu w polskich ośrodkach przygotowawczych, których po mistrzostwach Europy w roku 2012 powstało dość sporo.

Trener Kosta Runjaic jest zadowolony z kończącego się sezonu. Jego zdaniem nie zawsze miejsce w tabeli powinno być decydujące przy ocenie rocznej pracy. Jego zdaniem Pogoń wykonała wiele pożytecznej pracy, mecze z jej udziałem były ciekawe, kilku piłkarzy podniosło swój poziom.

- Jeśli wziąć pod uwagę wszystko, to był to dobry sezon - powiedział na piątkowej konferencji prasowej szkoleniowiec Pogoni. - Mamy w klubie zasadę, że nie koncentrujemy się jedynie na wyniku, ale też na jakości. Piłkarze się rozwijali, zarabialiśmy na transferach, nasze mecze nie były nudne.

Szkoleniowiec wyraźnie zasugerował, że w następnym sezonie cele drużyny będą już inne, bardziej ambitne. W tym celu ulegnie przebudowa kadry pierwszego zespołu. Drużyna ma być silniejsza, bardziej wartościowa, ma być więcej silnych punktów, gra powinna być bardziej stabilna.

- Nowy sezon będzie istotny - powiedział Kosta Runjaic. - Chcemy wzmacniać się, podnosić poziom. Za oknem trwają pracę na stadionie. Dużo się dzieje. Jesteśmy w klubie zmotywowani i przygotowani do podejmowania nowych wyzwań. Skoncentrujemy się i na wynikach, i na jakości.

Trener powiedział, że Pogoń poszukuje piłkarzy przynajmniej na pięć pozycji. Prócz pozyskanego już Benedikta Zecha drużyna powinna się wzmocnić jeszcze czterema, lub pięcioma graczami na pozycjach bramkarza, środkowego obrońcy, środkowego pomocnika, skrzydłowego i napastnika. Należy się też liczyć z tym, że jeden, lub dwóch czołowych graczy może odejść.

Przygotowania z zespołem rozpocznie trzech młodzieżowców, którzy w obecnym sezonie występowali na zasadzie wypożyczenia w klubach I, lub II ligi: 21-letni Marcin Listkowski, jego rówieśnik Mateusz Bochnak i o rok młodszy Damian Pawłowski.

Wszyscy byli podstawowymi zawodnikami swoich klubów, zrobili postęp i poddani zostaną weryfikacji w Pogoni. Z całą pewnością dojdzie do kolejnych wypożyczeń z klubu i dotyczy to piłkarzy głównie urodzonych w roku 2000, w kończącym się sezonie jeszcze juniorów. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Stańczyk
"Poziom wyżej" czyli w domyśle należy czytać..."powalczymy o 7 miejsce jak się uda w grupie mistrzowskiej.Drużyna znowu zostanie przemeblowana w 50%,będzie się zgrywać i integrować przez kolejny sezon bo jak Prezes niejednokrotnie powtarzał docelowo drużyna-zespół ma być gotowy do walki o wyższe cele ( czytaj puchary) dopiero na otwarcie nowego obiektu.Tak więc....mamy 3 lata,rok po roku powtórkę z rozrywki.
2019-05-17 17:52:50
Victor
Czyli nic nowego. Dla Pna prezesa liczy się nie stabilizacja ale ... KASA, KASA, KASA!!! TRZEBA MIEĆ MAMONĘ NA SWOJE ZACHCIANKI. A firma EPA to jeszce przynosi jakieś dochody?
2019-05-17 13:47:35
KIBIC
Ponoć Kuszczak jest do wzięcia....
2019-05-17 13:40:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie