sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń rozpoczęła przygotowania

Piłka nożna. Pogoń rozpoczęła przygotowania

Piłka nożna. Pogoń rozpoczęła przygotowania
Data publikacji: 2016-01-07 14:26
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-09 20:09
Wywietleń: 1504 89694

Blisko trzy tygodnie temu piłkarze Pogoni po zwycięskim meczu z Wisłą w Krakowie nie wracali już do Szczecina, ale udali się do swoich domów. W czwartek ponownie spotkali się na sportowych obiektach i widać było na ich twarzach ogromny entuzjazm. Jest on tym większy, bo Pogoń przystąpi do przygotowań w pełnym składzie, z nowymi piłkarzami i z dużymi też nadziejami.

Na czwartek i piątek zaplanowano przeprowadzenie badań szybkościowych i wydolnościowych. Uczestniczy w nich nowa piłkarska gwiazda szczecińskiej drużyny Adam Gyurcso. Jego transfer odbił się w kraju szerokim echem, ale piłkarz ten musi udowodnić teraz na boisku, że był wart tak wielu pochwał i zachwytów. Jego liczby rzeczywiście robią wrażenie. W poprzednim sezonie zanotował w lidze węgierskiej aż 18 asyst, ale w Pogoni mieć będzie pod tym względem godnych konkurentów.

Zobacz, jak przebiegał pierwszy dzień zajęć piłkarzy Pogoni Szczecin:

Z wypożyczenia w I ligowej Bytovii wrócił 21 letni wychowanek klubu Dawid Kort, który ma być bezpośrednim konkurentem dla Takafumi Akahoshiego na pozycji ofensywnego pomocnika. Kort powraca do Szczecina w glorii najlepszego asystenta w I lidze. W rundzie jesiennej wygrał klasyfikację z 10 asystami na koncie.

Liczby asystentów

Gyurcso i Kort, to nie jedyni dobrze podający piłkarze w drużynie. Kapitan zespołu, Rafał Murawski w ciągu dwóch lat gry w Pogoni zaliczył już 18 asyst, a Takafumi Akahoshi w sezonie 2013/14 wygrał tą klasyfikację w ekstraklasie z 13 asystami.

Cieszyć się z tego może głównie Łukasz Zwoliński, który odczuwa jeszcze skutki jesiennej kontuzji i podobnie, jak Sebastian Murawski z lekkim opóźnieniem rozpocznie przygotowania do sezonu. Indywidualnie wciąż trenować będą natomiast: Robert Obst i Hubert Matynia.

- Przeszli przez bardzo trudny okres i chcemy, by cały czas byli z nami - mówi trener Czesław Michniewicz. - Będą jednak trenować indywidualnie pod okiem naszych fizjoterapeutów.

Plan przygotowań:

9 stycznia: Pogoń - Arkonia (Szczecin)

11-16 stycznia: zgrupowanie w Pogorzelicy

16 stycznia: Pogoń - Mewa Resko (Niechorze)

18-23 stycznia: zgrupowanie w Pogorzelicy

20 stycznia: Pogoń - Błękitni Stargard (Niechorze)

23 stycznia: Pogoń - Kotwica Kołobrzeg (Niechorze)

25 stycznia - 5 lutego: zgrupowanie w Belek

30 stycznia: Pogoń - Mlada Boleslaw (Belek)

3 lutego: Pogoń - Trencin (Belek)

4 lutego: Pogoń - rywal nieznany

8-15 lutego: treningi na własnych obiektach

15 lutego: Pogoń - Korona Kielce (Szczecin)

Zarówno R. Murawski, jak i Akahoshi nie byli jeszcze obecni podczas czwartkowych zajęć. Ten pierwszy dostał od trenera Michniewicza zgodę na kilka dni spóźnienia. To znana już praktyka w drużynie. W rundzie jesiennej były reprezentant Polski podczas przerwy reprezentacyjnej też otrzymał kilka dni wolnego.

- Rafał jest dla nas bardzo ważnym piłkarzem i musimy na niego chuchać i dmuchać - powiedział nam wtedy Czesław Michniewicz. - Proszę się jednak nie obawiać, monitorujemy wszystkich bardzo dokładnie. Nikt nie dostaje w klubie wolnego od treningów bez powodu. Każdy z naszych chłopców doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważnym dla nas piłkarzem jest Rafał Murawski.

Powrót Piotra Jankowicza

O formę i dyspozycję fizyczną zarówno Rafała Murawskiego, jak i innych piłkarzy nie trzeba się obawiać. Pracę w Pogoni rozpoczął znany w Polsce trener od przygotowania fizycznego Piotr Jankowicz.

- Pamiętaliśmy, jak ważną rolę spełnił w naszej drużynie pięć lat temu, kiedy pracował z trenerem Arturem Płatkiem - przypomina Dariusz Adamczuk, prezes Akademii Piłkarskiej, a jednocześnie jedna z odpowiedzialnych w klubie osób za politykę transferową. - Nie graliśmy wtedy ładnie, ale fizycznie wyglądaliśmy doskonale i mieliśmy świetne wyniki. Liczymy, że obecnej wiosny przy współudziale Piotra będzie i ładnie i efektywnie.

Kadra na zgrupowanie w Pogorzelicy:

Bramkarze: Jakub Słowik, Dawid Kudła, Adrian Henger, Bartosz Piotrowski.

Prawi obrońcy: Adam Frączczak, Sebastian Rudol, Błażej Chouwer.

Środkowi obrońcy: Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński, Sebastian Murawski, Michał Stańczyk.

Lewi obrońcy: Ricardo Nunes, Mateusz Lewandowski, Hubert Matynia.

Defensywni pomocnicy: Rafał Murawski, Michał Walski, Mateusz Matras, Robert Obst, Jakub Piotrowski, Konrad Bartoszewicz.

Skrzydłowi: Adam Gyurcso, Marcin Listkowski, Takuya Murayama, Karol Danielak, Miłosz Przybecki, Rafał Maćkowski, Patryk Paczuk.

Ofensywni pomocnicy: Takafumi Akahoshi, Dawid Kort.

Napastnicy: Łukasz Zwoliński, Vladimir Dwaliszwili, Adam Nagórski.

Rafał Murawski nie jest jedynym piłkarzem, którego zabrakło na pierwszych zajęciach. Dopiero w piątek dotrą do Szczecina Japończycy: Takafumi Akahoshi i Takuya Murayama.

- To efekt połączeń lotniczych z Japonią - powiedział Krzysztof Ufland, rzecznik prasowy Pogoni. - Od piątku będą już do dyspozycji.

Bez Dwaliszwiliego

W czwartkowych badaniach nie brał udziału też Vladimir Dwaliszwili. Pozostał w swoich rodzinnych stronach nieco dłużej z uwagi na obchody prawosławnych świąt Bożego Narodzenia, które przypadają na 7 i 8 stycznia.

Przygotowania do nowego sezonu przebiegać będą według podobnego scenariusza, jak w latach ubiegłych. Najtrudniejszą pracę piłkarze wykonają podczas dwutygodniowego pobytu w Pogorzelicy, natomiast później wyjadą na zgrupowanie do Turcji, gdzie pracować będą głównie nad elementami piłkarskimi, taktycznymi.

Tradycyjnie już kibice szczecińscy nie będą mieli okazji, by zobaczyć swoich ulubieńców w grach kontrolnych - z jednym wyjątkiem. W najbliższą sobotę celem piłkarskiego wprowadzenia w okres przygotowawczy portowcy rozegrają sparring z Arkonią Szczecin. ©℗ Wojciech Parada

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Planetary
W kadrze na zgrupowanie w Pogorzelicy nie ma Patryka Małeckiego, ma to oznaczać że odchodzi z klubu?
2016-01-07 13:46:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy