Piłka nożna. Pogoń pokonała Chojniczankę

Data publikacji: 09 lipca 2016 r. 20:45
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2016 r. 20:45

Pogoń ostatni w okresie przygotowawczym sparing zagrała w Goleniowie z Chojniczanką i wygrała 1:0.

POGOŃ Szczecin - CHOJNICZANKA Chojnice 1:0 (0:0); 1:0 Gyurcsó (63).

POGOŃ: Kudła (58 Słowik) - Rudol (58 Zwoliński), Czerwiński (81 Obst), Fojut, Lewandowski (58 Kort) - Drygas (69 Matras), R. Murawski (78 Akahoshi) - Delew (78 Seiya), Nunes, Gyurcsó (81 Piotrowski) - Frączczak

Podopieczni Kazimierza Moskala już w 3., 4. i 20. minucie byli blisko objęcia prowadzenia, lecz R. Murawskiemu i dwukrotnie Delewowi zabrakło precyzji. W końcówce I połowy dwukrotnie bliski szczęścia był grający w ataku Frączczak (raz trafił w poprzeczkę), a gola Gyurcsó sędzia nie uznał dopatrując się spalonego. Po przerwie najpierw nie trafił Delew, ale po chwili bramkę zdobył Gyurcsó. Potem bliscy bramek byli m.in. rezerwowi Zwoliński i Kort.

W Chojniczance wystąpili m. in. znani z zachodniopomorskich boisk: Wojciech Lisowski, Piotr Kieruzel, Rafał Grzelak, Franciszek Siwek, Bartłomiej Niedziela i Filip Kozłowski.©℗ (mij)