Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Portowcy w strojach Ziny

Data publikacji: 2016-07-06 14:51
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-07 16:45
Piłka nożna. Portowcy w strojach Ziny
 

W środę przedstawiciele grającej w piłkarskiej ekstraklasie Pogoni Szczecin poinformowali, że mają nowego partnera technicznego, w efekcie czego piłkarze grać będą w strojach polskiej firmy Zina. I to nie tylko w ekstraklasie, ale we wszystkich grupach, od najmłodszych trampkarzy poczynając. Umowę podpisano na 3 lata.

Przez ostatnie lata Pogoń występowała w strojach renomowanej firmy Nike i współpracowała z jej przedstawicielem na Szczecin - Amberem. Portowcy zadowoleni byli z tej współpracy, ale Zina zaoferowała znacznie korzystniejsze warunki, a znaczenie miał też fakt, że jest to firma polska.

Od 6 lat Zina wyposaża wszystkich polskich sędziów piłkarskich szczebla centralnego. Firma ma główną siedzibę w Turku, a zakłady produkcyjne rozsiane po całym kraju oraz za naszą wschodnią granicą. Sprzęt dla piłkarzy Pogoni produkowany jednak będzie tylko i wyłącznie w Polsce.

Zespół ekstraklasy będzie miał dwa komplety strojów; pasiasty granatowo-bordowy oraz biały z wszywkami w klubowych barwach. Ciekawostką jest fakt, że koszulki nie są farbowane, lecz każdy kolor znajduje się na innym skrawku materiału, a te kawałki nie są zszywane lecz... sklejane. Koszulki, tzw. oddychające, przeznaczone są do wyczynowego uprawiania sportu.

Repliki koszulek będą dostępne w sprzedaży dla kibiców, a za dodatkową opłatę będzie można zamówić okolicznościowe napisy.

- Gdy dowiedzieliśmy się, że zamiast w strojach Nike będziemy grać w Zinie, byliśmy pełni obaw - powiedział piłkarz Pogoni Adam Frączczak - ale teraz widzę, że nasz strach był bezpodstawny...©℗

(mij)

Fot. Pogoń

Na zdjęciu: nowe stroje firmy Zina prezentują wicemistrzowie Polski, czyli juniorzy starsi Pogoni Szczecin.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

guciu
2016-07-07 16:43:44
Nie strój powinien decydować o piłkarzach grają piłkarze nie stroje tak jak reklama na EURO 2016 w Francji młodzi piłkarze nie mamy kolorów strojów a barwy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ