Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Pogoń pod nadzorem finansowym

Data publikacji: 2016-05-13 18:18
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-14 01:33
Piłka nożna. Pogoń pod nadzorem finansowym
 

Pogoń Szczecin otrzymała licencję na grę w ekstraklasie w kolejnym sezonie. Licencję otrzymały wszystkie kluby ubiegające się o to. Jednocześnie Pogoń otrzymała też licencję na grę w europejskich pucharach, do których jednak nie zakwalifikowała się w rywalizacji sportowej.

Sytuacja finansowa Pogoni na pewno nie jest zadowalająca, skoro szczeciński klub wraz z dwoma innymi: Górnikiem Łęczna i Wisłą Kraków otrzymały nadzory finansowe w związku z zawarciem ugód z pracownikami, odraczającymi termin zapłaty wymagalnych zobowiązań licencyjnych.

Wszystkie ugody zawarte przez Pogoń muszą być spłacone w przewidzianych terminach (nie później niż do 30 września 2016) bez prawa dalszego odraczania terminów spłaty.

Oznacza to, że klub nie wywiązuje się z terminowych spłat należności finansowych względem swoich pracowników – najczęściej piłkarzy - wynikających z umów kontraktowych i w celu otrzymania licencji był zmuszony do zawarcia ugód. ©℗ (par)

 Fot. R. Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gwizdek
2016-05-13 20:00:01
A tak całkiem niedawno w TV pan Prezes wszem i wobec obwieszczał światu,że Pogoń ma jak mało który klub stabilność finansową i nie zalega z bieżącymi płatnościami wobec zawodników.Jak widać,można paplać jedno a robić drugie.To tłumaczy niechęć do pucharów oraz słabe wyniki w rozgrywkach.Pracownicy też ludzie-za "kasę na waciki" grać nie będą.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA