wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń ograła uczestnika Ligi Mistrzów

Piłka nożna. Pogoń ograła uczestnika Ligi Mistrzów

Piłka nożna. Pogoń ograła uczestnika Ligi Mistrzów
Data publikacji: 2016-10-14 22:54
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-15 08:40
Wywietleń: 1436 161166

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 3:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Frączczak (7), 1:1 Radovic (24), 2:1 Frączczak (40, karny), 3:1 Murawski (72), 3:2 Radovic (74).

Żółte kartki: Rapa, Frączczak (Pogoń), Bereszyński, Rzeźniczak (Legia).

Sędzia: Mariusz Złotek (Gorzyce).

Widzów 9 328.

POGOŃ: Kudła - Rapa, Fojut, Rudol, Nunes - Delew (76, Lewandowski), Matras (84, Piotrowski), Murawski, Drygas, Gyurcso - Frączczak (88, Zwoliński).

LEGIA: Malarz - Bereszyński, Czerwiński (83, Hamalainen), Rzeźniczak, Hlousek - Guilherme, Jodłowiec (46, Kucharczyk), Ofoe, Moulin, Radovic - Nikolic (66, Kazaiszwili).

Pogoń pokonała mistrza Polski, uczestnika piłkarskiej Ligi Mistrzów i ten fakt w jej historii jest na pewno wydarzeniem historycznym. Pokazała charakter, determinację, ale też ogromny drzemiący w niej potencjał.

Szczecinianie świetnie grali w defensywie, zagapili się tylko dwa razy, co Legia skrzętnie wykorzystała. Poza tym nasi obrońcy interweniowali bezbłędnie, wzajemnie się asekurowali, wspierali i nie patyczkowali. Nie nabierali się na zwody Nikolica, Radovica, czy Kucharczyka, nuetralizowali ich zamiary, imponowali przy tym pewnością i skutecznością. 

Pogoń pokonała Legię grającą w najsilniejszym składzie. Od samego początku było wiadomo, że trzeba to uczynić sposobem, odpowiedzialnością i konsekwencją. Żadnego z tych elementów Portowcom nie zabrakło. To Legia miał przewagę w posiadaniu piłki, częściej przebywała na połowie gospodarzy, ale to Pogoń stwarzała więcej sytuacji.

Strzelali Gyurcso i Delev

Po przerwie świetne szanse mieli: Gyurcso i Delev, ale zabrakło im precyzji. Legia w tym czasie wypracowała dwie dogodne pozycje, ale raz znakomicie ustawiony był Kudła, a w następnej sytuacji spudłował Kucharczyk.

Szczecinianie nie bronili się kurczowo, bywały oczywiście momenty, kiedy mieli problem nawet z przekroczeniem własnej połowy, ale były też sytuacje, że nie pozwalali Legii rozgrywać piłki z własnej połowy, zmuszali do błędów, wysoko atakowali. To się musiało podobać. Nawet w końcówce tak postępowali, kiedy sił zaczęło brakować, a Legii na zdobyciu wyrównującej bramki zaczęło zależeć coraz bardziej.

Pogoń umiała zdobyć przeciwko Legii więcej bramek, niż Sporting w Lidze Mistrzów, postawiła się mocniej, niż naszpikowana uznanymi graczami Lechia i wygrała zasłużenie. Tym samym dała wyraźny sygnał, że jest zespołem, który na pewno stać na zajmowanie wyższego miejsca, który w poprzednich meczach grał nierówno, ale zawsze starał się demonstrować jakość, własny styl.

Inna postawa

W piątkowy wieczór Pogoń musiała przyjąć nieco inną postawę, musiała przyjmować rywala na własnej połowie, ale poza krótkimi okresami w pierwszej połowie i pod koniec meczu, to nie pozwalała Legii na swobodne operowanie piłką.

Wygrana musi cieszyć jeszcze z tego powodu, że Legia wcale nie zagrała złego meczu, wyglądała dobrze, na pewną swego, realizowała własny plan, starała się ustawić Portowców, jak bokser słabszego rywala w narożniku, ale Pogoń zawsze umiała w porę wychodzić z opresji, umiała przetrwać najgorsze chwile i potrafiła przenosić ciężar gry na połowę rywala.

Oczywiście bohaterem meczu był Adam Frączczak, zdobywca dwóch goli, ale też piłkarz wygrywający biegowe pojedynki, szybciej od rywala dochodził do piłek.

Pogoń dobrze przechodziła z defensywy do ofensywy. Kiedy udało jej się przenieść ciężar gry na połowę rywala, to zawsze za akcją szło pięciu, lub sześciu piłkarzy. To nie była gra, polegająca na obronie wyniku i trzymaniu na połowie rywala jednego, lub dwóch graczy. Jeżeli Pogoń atakowała, to w akcjach tych uczesticzylu na przemian: Frączczak, Murawski, Gurcso, lub Delev. Każdy z nich miał swoje szanse bramkowe, każdy z nich dogrywał i każdy niepokoił bramkę rywala. ©℗ Wojciech Parada

Fot. R. Pakieser 

Komentarze

Ofsajd
A spalonego nie było?
2016-10-15 08:31:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”