niedziela, 07 marca 2021r.

PIłka nożna. Pogoń na półmetku przygotowań

Data publikacji: 2021-01-19 20:17
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-19 20:53
PIłka nożna. Pogoń na półmetku przygotowań
Fot. Ryszard PAKIESER  

Piłkarze Pogoni są na półmetku przygotować do wznowienia rozgrywek ekstraklasy. Zespół Kosta Runjaicia ma za sobą dwa pełne tygodnie przygotowań i zaledwie 10 dni do pierwszego w 2021 roku meczu o punkty w ekstraklasie. Pierwsze 14 dni przygotowań były bardzo intensywne, a ten okres zakończył się piątkowym przegranym sparingiem z Wartą Poznań 0:2.

- To był pierwszy sparing i nie martwię się tym. Wcześniej rozegraliśmy grę wewnętrzną, ale to nie to samo, co mecz z innym zespołem. Warta to dobry rywal z ekstraklasy. Przyznam też, że dwa pierwsze tygodnie treningów były intensywne. Uważam, że teraz jeszcze nie wszystko musi funkcjonować idealnie. Każde przygotowania są mocne. Najgorsze są zazwyczaj pierwsze dwa tygodnie, w których trzeba poradzić sobie z głębokim zmęczeniem. Im bliżej ligi, tym tych obciążeń jest mniej. Fajnie byłoby wygrywać każdy mecz, ten też, ale nie przejmuje się tą porażką. Jesienią wywalczyliśmy wysoką pozycję w tabeli. Pokazaliśmy, że potrafimy zdobywać punkty i grać. Porażka w sparingu niczego nie zmienia. Wiosną nadal możemy prezentować się dobrze. W kolejnych dniach będziemy łapać więcej świeżości. Już za tydzień, w sparingu z Arką, postaramy się wypaść lepiej niż dzisiaj. Najważniejsze jednak, aby odpowiednią formę zaprezentować 29 stycznia. Tego dnia będziemy w dobrej dyspozycji - mówił po sparingu z Wartą Alexander Gorgon.

Najbliższe dni będą mniej intensywne niż ostatnie dwa tygodnie. W tym tygodniu piłkarze mają zaplanowane mniej jednostek treningowych, niż w poprzednich. W poniedziałek trenowali tylko raz na sztucznej nawierzchni w hali pneumatycznej.  Od wtorku zajęcia przeniosą się już na otwarte boisko i naturalną trawę. W środę rozpocznie się praktykowane od początku przygotowań minizgrupowanie w jednym ze szczecińskich hoteli. Drużyna spędzi tam dwie doby, skąd dojeżdżać będzie na czwartkowy trening oraz piątkowy mecz sparingowy z pierwszoligową Arką Gdynia. Spotkanie zaplanowano o godz. 15 na otwartym boisku nr 3. Podobnie, jak w przypadku meczu z Wartą klub planuje przeprowadzić bezpośrednią relację z tego sprawdzianu. Po meczu z Arką i piłkarze Pogoni będą mieli wolny weekend, a do zajęć ukierunkowanych już na mecz ligowy z Rakowem wrócą w poniedziałek 25 stycznia.

(woj)

Komentarze

Dla ochrony glowy
2021-01-19 22:06:04
I tego co "po-d ko-pula" - to Pilek nie powinno odbijac sie Glowa !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ