wtorek, 24 listopada 2020r.

Piłka nożna. Pogoń dla Pogoni!

Data publikacji: 2020-10-26 22:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-26 22:22
Piłka nożna. Pogoń dla Pogoni!
 

W związku z zakończeniem współpracy z firmą sprzętu sportowego "Zina" występująca w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie Pogoń Szczecin posiadała sporo kompletów piłkarskich tejże marki, które były dotychczas używane w portowym klubie, a nie będą już mogły dalej służyć szczecinianom. W związku z tym klub z Twardowskiego postanowił część asortymentu przekazać imienniczce, od której wywodzi swą nazwę, czyli Pogoni Lwów.

Okazja do tego nadarzyła się na turnieju polonijnym "Young Football Cup" w Pułtusku, na który udali się przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Szczecin "Portowcy".

Pogoń Lwów jest jednym z najbardziej utytułowanych przedwojennych polskich klubów piłkarskich. We współczesnej Polsce do tradycji lwowskiej Pogoni odwołuje się m.in. szczecińska Pogoń.

- Całą piłkę w Szczecinie kształtowali lwowiacy. Mieczysław Matyas, który był trenerem I drużyny w momencie zmiany nazwy z Kolejarza na Pogoń, to przecież lwowiak. Wraz z bratem Michałem przez wiele lat przed wojną grali w tamtejszej Pogoni. Można wymieniać dalej: Zygmunt Czyżewski z Czarnych Lwów i Zbigniew Ryziewicz. To trenerzy, ale byli jeszcze działacze ze Lwowa - wspominał ŚP Zbigniew Wojdak, były piłkarz i trener młodzieży Pogoni Szczecin.

(oprac. mij)

Na zdjęciu: Szczecińscy kibice w Pułtusku przekazali sprzęt sportowy Dumy Pomorza dla Pogoni Lwów.

Fot. POGOŃ SZCZECIN SA  

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ