niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń daje wolne najlepszym graczom

Piłka nożna. Pogoń daje wolne najlepszym graczom

Piłka nożna. Pogoń daje wolne najlepszym graczom
Data publikacji: 2017-05-30 10:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-30 14:21
Wywietleń: 177 263540

Spas Delev i Adam Gyurcso nie zagrają w ostatnim ligowym meczu obecnego sezonu z Koroną Kielce. Klub pozwolił im opuścić Szczecin. Jak czytamy na oficjalnej stronie klubowej, powodem jest zgrupowanie reprezentacji Bułgarii i Węgier.

Na stronie oficjalnej Pogoni Szczecin czytamy, że federacje narodowe poprosiły o zwolnienie zawodników na początek zgrupowań. Bułgaria zagra 9 czerwca (piątek) o g. 20.45 w Borysowie z Białorusią. Węgrzy natomiast 5 czerwca (poniedziałek) towarzysko zmierzą się z Rosją w Budapeszcie, a 9 czerwca na wyjeździe z Andorą w ramach eliminacji do Mundialu.

Obaj piłkarze w ostatnich meczach byli podstawowymi zawodnikami swoich kadr narodowych. Delev strzelił dwa gole w pojedynku z Holandią. Łącznie rozegrał 13 gier w barwach narodowych. Gyurcso pokonał w ostatnim czasie bramkarzy Łotwy i Andory, a swój kraj reprezentował 15-krotnie.

Zwolnienie obu piłkarzy z ostatniego meczu ligowego, oficjalnego, kiedy wciąż toczą się rozgrywki, walka toczy się o ligowe punkty, a co za tym idzie, także o pieniądze, a drużyna walczy o utrzymanie siódmej pozycji, to jaskrawy przejaw lekceważenia kibiców i opinii publicznej.

Pogoń dała wyraźny sygnał, że ostatni mecz jest dla niej nieważny, wynik absolutnie mało istotny, klubowi nie zależy na rehabilitacji po ostatnich blamażach w Krakowie i Gdańsku. Klub potulnie zgodził się zwolnić swoich najlepszych piłkarzy z obowiązków wynikających z umów kontraktowych, bo podobno o to poprosiły federacje krajowe Bułgarii i Węgier.

Pogoń żegna sezon w stylu kompromitującym zarówno na boisku, jak i poza nim. Wiadomo, że w ostatnim ligowym meczu z Koroną nie zagra też trzeci z obcokrajowców Cornel Rapa, który oficjalnie narzeka na uraz. W ostatnim spotkaniu nie zagra zatem trzech obcokrajowców: Rapa, Delev i Gyurcso, którzy w przekroju całego sezonu należeli do najlepszych w drużynie. (par)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Kto ma wolne?
Najlepsi piłkarze są w innych klubach więc jak Pogoń może dać im wolne?
2017-05-30 14:04:45
BOJKOT
Piłkarze mają wolne to i kibice -PUSTY STADION!!!!!!
2017-05-30 11:12:36
w w b
A nie można tak dać wolnego wszystkim i spotkać się dopiero na jesieni przy dyskusji o budowie nowego wspaniałego stadionu, który wzniesie wdzięczne społeczeństwo Miasta ?
2017-05-30 11:02:04
hańba!
bojkot!!!
2017-05-30 10:40:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy