Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Koszalińscy piłkarze i kibice walczą o stadion

Data publikacji: 2017-04-24 17:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Koszalińscy piłkarze i kibice walczą o stadion
 

Gwardia Koszalin jest liderem trzecioligowych rozgrywek piłkarskich z szansami na awans do klasy wyższej. Osiągnięte wyniki rozbudziły apetyty na powstanie nowego obiektu. Temu służy akcja ph. „Stadion dla Koszalina”.

Grupa piłkarzy i kibiców w ratuszu złożyła list otwarty do prezydenta Piotra Jedlińskiego. Przypominają w nim, że stadion im. Stanisława Figasa, na którym mecze ligowe rozgrywa Gwardia, znajduje się w opłakanym stanie. Piszą do głowy miasta, że „konieczna jest budowa nowego stadionu dla Koszalina”. A dalej: „Uważamy, że obiekt taki mógłby stać się wizytówką naszego miasta, a odpowiednia baza treningowa przy tego typu obiekcie pozwoli również na rozwój młodzieżowej piłki i da szansę na wybicie się młodym zawodnikom”.

– Bardzo dużo dzieciaków chce trenować, ale ma ograniczone możliwości w tym zakresie – mówi Jan Kazimierz Adamczyk, pełnomocnik inicjatywy i kibic od prawie 20 lat Gwardii, choć sam trenujący sporty walki. – Stadion to nie tylko mecze piłkarskie, obiekt musi się finansować i być miejscem koncertów i innych wydarzeń.

Główny obiekt ma pomieścić 10-tysięczną widownię i spełniać wymogi licencyjne. Pełnomocnik o frekwencję się nie martwi, bo nowy stadion to zapewni, czego dowodzą przykłady meczów Widzewa Łódź czy Motoru Lublin na tym samym szczeblu rozgrywek. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 24 kwietnia 2017 r.

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Kibice przed laty ratowali klub przed upadkiem. Teraz chcą pomóc piłkarzom w budowie stadionu, który byłby wizytówką miasta.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dynia
2017-04-25 10:29:13
Może wbrew Twojemu indywidualnemu interesowi. Nowoczesny stadion jest w interesie całego miasta i regionu. Nowoczesny - bo ta zaplanowana przebudowa to będzie porażka. Wszystkie miasta które przebudowywały swoje stare stadiony wyszły na tym jak przysłowiowy Zabłocki. Przepłacając 2-3 razy ( przykład Kraków Wisła i Poznań ) Ale my jesteśmy Szczecin u Nas miejskie inwestycje są realizowane bez żadnych zarzutów.
:)
2017-04-24 21:52:36
Jak w Szczecinie zrobcie sobie zbiorke, u nas uzbierano chyba 300 tys z kilkudziesieciu mln reszte placa miejscy podatnicy wbrew interesom miasta i mieszkancow.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA