czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pierwsze straty juniorów Pogoni

Piłka nożna. Pierwsze straty juniorów Pogoni

Piłka nożna. Pierwsze straty juniorów Pogoni
Data publikacji: 2017-09-16 15:33
Wywietleń: 797 292528

Juniorzy Pogoni Szczecin stracili pierwsze punkty w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Zremisowali na własnym boisku z Górnikiem Zabrze 1:1 (0:0) po golu Graczyka. Rywale wyrównali w ostatnich minutach meczu.

To był pierwszy mecz w obecnym sezonie, w którym szczecinianie nie zdobyli przynajmniej dwóch goli. Powód tego jest łatwy do wytłumaczenia. W zespole Pawła Crettiego zabrakło kilku kluczowych piłkarzy, którzy do tej pory odgrywali pierwszoplanowe role: Stefaniaka, Żurawskiego, Pawłowskiego, Stasiaka.

Każdy z nich pojechał z drużyna rezerw na wyjazdowe spotkanie w rozgrywkach III ligi i trzeba się cieszyć, że otrzymują nowe wyzwania, ponieważ w lidze juniorów niewiele już się mogą nauczyć.

Brak klasowych piłkarzy musiał się odbić na dyspozycji zespołu, ale oznacza to szanse dla dotychczasowych dublerów.

Właśnie po akcji piłkarzy do tej pory mniej grających: Rotengrubera i Graczyka padł jedyny gol dla gospodarzy. Swoje szanse mieli kolejni piłkarze: Wawrzynowicz i Grochowski, ale ich nie wykorzystali.

Remis jest wynikiem zasłużonym. Pogoń miała zdecydowana przewagę na początku spotkania, zepchnęła przeciwnika do głębokiej defensywy. W tym czasie najlepszych szans nie wykorzystali: Sadowski i Benedyczak, których strzały okazały się minimalnie niecelne. Obaj piłkarze byli graczami wyróżniającymi się – pierwszy w grze defensywnej, drugi zaimponował umiejętnością radzenia sobie pod presją ostro atakujących defensorów Górnika.

Wydawało się, że Pogoń po zdobyciu gola przejmie całkowitą kontrolę nad meczem, ale stało się odwrotnie. Wtedy Górnik mocno przycisnął, wygrywał pojedynki, był bardziej zdeterminowany. Mecz zrobił się ciekawy, bo goście odkryli się, stwarzali okazje do kontr. Sytuacje były po obu stronach, ale skuteczniejsi w końcówce okazali się goście. (par)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy