Piłka nożna. Pięć bramek Pogoni na inaugurację [GALERIA]

Data publikacji: 10 sierpnia 2024 r. 19:39
Ostatnia aktualizacja: 10 sierpnia 2024 r. 19:39
Piłka nożna. Pięć bramek Pogoni na inaugurację

Żeńska Pogoń efektownie rozpoczęły nowy sezon w ekstralidze. Mistrzynie Polski w inauguracyjnym meczu rozbiły Górnika Łęczna.

Pogoń Szczecin - Górnik Łęczna 5:2 (3:1); 1:0 Brodzik (10), 2:0 Zdunek (39), 3:0 Kuśmierczyk (45), 3:1 Piętakiewicz (45), 4:1 Zdunek (53), 4:2 Rędzia (67), 5:2 Okoniewska (90)

Pogoń: Palińska - Dyguś, Bużan, Brzozowska, Szymaszek - Brodzik (87, Łaniewska), Kuśmierczyk (64, Zajmi), Crim (72, Okoniewska), Zdune , Giętkowska (87, Rybińska)  Oleszkiewicz (72, Michalopoulou)

Mistrzynie Polski już pierwszej połowie dały popis ofensywnych możliwości. W 10. minucie Brodzik efektownym strzałem w okienko pokonała bramkarkę Górnika. W 37. minucie Drąg, za zagranie piłki ręką w polu karnym ukarana została czerwona kartką, a jedenastkę pewnie wykorzystała Zdunek. Jeszcze przed końcem I połowy wynik podwyższyła Kuśmierczyk, ale po chwili Piętakiewicz strzeliły na 3:1.

W 53. minucie Emilia Zdunek udowodniła swoją wysoką formę i podwyższyła prowadzenie. Górnik mimo gry w osłabieniu zdołał jeszcze raz pokonać Palińską. Ostatnie słowo należało jednak do Pogoni Szczecin i Okoniewskiej, która pojawiła się na boisku po przerwie i zapewniła Pogoni wysoka wygraną 5:2. (woj)