wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nozna. Panik zagra z pogromcą Legii

Piłka nozna. Panik zagra z pogromcą Legii

Piłka nozna. Panik zagra z pogromcą Legii
Data publikacji: 2017-08-25 15:27
Wywietleń: 691 289721

Żaden polski klub nie zagra w fazie grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, lub Ligi Europy. W tej drugiej wystąpią między innymi trzy czeskie zespoły. Jednym z nich jest FC Zlin.

To mały klub z 80-tysięcznego miasta, który w poprzednim sezonie wywalczył puchar Czech. Dokonał tego pod wodzą świetnie znanego w Szczecinie trenera, 61-letniego dziś Bohumila Panika. W FC Zlin pracuje już od ponad trzech lat, poprowadził swoją drużynę w 87 meczach, klub zagra w europejskich pucharach po raz pierwszy od 47 lat.

FC Zlin zakwalifikował się do fazy grupowej bez konieczności grania w kwalifikacjach. W grupie wylosował następujące zespoły: FC Kopenhaga, Lokomotiw Moskwa i Sheriff Tiraspol. Będzie zatem okazja do pomszczenia Legii Warszawa, która została wyeliminowana przez mistrza Mołdawii.

Bohumil Panik jest drugim byłym szkoleniowcem Pogoni, któremu udało się wywalczyć krajowy puchar w innym kraju europejskim. Wcześniej dokonał tego Aleksander Mandziara – ojciec obecnego prezesa Lechii Gdańsk, Adama.

Aleksander Mandziara był szkoleniowcem portowców w sezonie 1977/78, natomiast w latach 80. z powodzeniem pracował w klubach szwajcarskich i niemieckich. Ze szwajcarskim Young Boys Berno wywalczył krajowy puchar nawet dwukrotnie – w latach 1986 i ’87, natomiast w roku 1986 doprowadził klub też do mistrzostwa kraju.

Bohumil Panik jest natomiast pierwszym trenerem pracującym wcześniej w Pogoni, który następnie doprowadził inny zagraniczny klub do gry na poziomie fazy grupowej Ligi Europy. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy