piątek, 19 października 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Ostatni trening przed Termaliką

Piłka nożna. Ostatni trening przed Termaliką

Piłka nożna. Ostatni trening przed Termaliką
Data publikacji: 2018-04-14 14:35
Wywietleń: 805 322795

W czasie gdy juniorzy na boisku numer 2 toczyli ligowy mecz z Odrą Opole, na głównej płycie ostatni trening przed niedzielnym spotkaniem z Termalika odbywali piłkarze pierwszej drużyny. Po piątkowej wygranej Lechii spotkanie nabiera jeszcze mocniejszego ciężaru gatunkowego.

W treningu uczestniczyli piłkarze przewidziani do kadry meczowej. W porównaniu z meczem z Legia nastąpiły dwie zmiany. Miejsca Walukiewicza i Listkowskiego zajęli: Niepsuj i Błanik. Ten ostatni zastąpił słabo spisującego się w Warszawie Listkowskiego, natomiast awans do meczowej osiemnastki Niepsuja może oznaczać, że trener Runjaic rozważa jego występ na prawej obronie od początku meczu zamiast Rapy.

- Nie zgadzam się z opinią, że Termalika nam pomogła w uzyskaniu miejsca, w którym jesteśmy. Jesienią sami sobie napytaliśmy biedy. Udało nam się obrócić sytuację, ale to nasza zasługa – uważa trener Pogoni Kosta Runjaic.

12. miejsce po rundzie zasadniczej sprawia, że na początku portowcy grają z Termaliką u siebie, potem jadą do Gliwic, by w trzeciej kolejce podjąć Sandecję Nowy Sącz. Ten trójmecz może zagwarantować szczecinianom utrzymanie. Blisko tego będzie zespół już po niedzielnym zwycięstwie nad Termaliką, nad którą w przypadku wygranej zwiększy przewage do pięciu punktów.

- To będzie bardzo trudna i męcząca runda dla wszystkich drużyn. Spadną dwie, które będą najniżej w tabeli. Oczywiście cieszymy się z tego, że cztery razy zagramy u siebie. Jednak do każdego meczu, który przed nami musimy podejść, jakby to był finał – przyznał niemiecki szkoleniowiec. - Gdy przychodziłem do Szczecina byliśmy na ostatnim miejscu w tabeli z dużą stratą i wtedy nie miało znaczenia czy w rundzie finałowej zagramy trzy czy cztery mecze u siebie.

W ostatniej rundzie fazy zasadniczej Pogoń przegrała w Warszawie z Legią aż 0:3 mimo tego, że zagrała otwarty futbol. O wyniku zdecydowały indywidualne błędy. Mimo tego Runjaic zapewnia, że tamte sytuacje nie będą miały wpływu na wybór składu na spotkanie z Termaliką. Do dyspozycji będzie miał niemal pełny skład, bez wykluczonego do końca sezonu Jarosława Fojuta oraz wracającego do pełnej dyspozycji Rafała Murawskiego.

Pogoń na treningach w ostatnich dniach wiele uwagi poświęciła pracy nad stałymi fragmentami gry. To właśnie sytuacje po rzutach rożnych i wolnych zdecydowały o marcowej wygranej szczecinian w Niecieczy.

- Jednak w ostatnim czasie było wiele sytuacji, w których przy stałych fragmentach gry nie zachowaliśmy się tak, jak powinniśmy. To ważny element, ale trudno go ćwiczyć, gdy jest mróz i złe warunki na boisku. Dlatego właśnie teraz skupiliśmy się na tym elemencie – przyznał trener Pogoni. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy