Piłka nożna. Okolicznościowe gole juniorów

Data publikacji: 14 kwietnia 2018 r. 13:23
Ostatnia aktualizacja: 14 kwietnia 2018 r. 13:23

Juniorzy Pogoni Szczecin pewnie pokonali w meczu Centralnej Ligi Juniorów swoich rówieśników z Odry Opole aż 4:0 (1:0) po dwóch golach Graczyka, oraz po jednym Sacharuka i Szcześniaka. Dzięki tej wygranej młodzi portowcy awansowali na pozycję lidera. Młodzi szczecinianie prowadzą też w tabeli centralnych rozgrywek U 17 i U 15.

To była czwarta wygrana z rzędu podopiecznych trenera Pawła Crettiego. W meczach tych szczecinianie wypracowali stosunek bramkowy 14-1. Są w dobrej formie i na najlepszej drodze do zakwalifikowania się do fazy medalowej. To byłby już trzeci taki wyczyn w ciągu trzech ostatnich sezonów.

Mecz z Odrą przebiegał pod zdecydowane dyktando miejscowych, którzy jednak długo nie mogli otworzyć wyniku meczu. Dopiero w końcówce pierwszej połowy prowadzenie uzyskał próbowany od jakiegoś czasu na prawej obronie Sacharuk. Po przerwie dominacja gospodarzy była jeszcze wyraźniejsza, udokumentowana kolejnymi golami.

To był szczególny występ dla strzelców goli. Michał Graczyk jest urodzonym szczecinianinem, w Centralnej Lidze Juniorów gra już drugi sezon, rozegrał na tym szczeblu rozgrywek blisko 40 spotkań, ale zdobył dotąd zaledwie trzy gole. W sobotę po raz pierwszy trafił w tych rozgrywkach dwa razy w ciągu jednego spotkania.

Kryspin Szczesniak jest najmłodszym piłkarzem w drużynie, w meczu z Piastem był jednym z dwóch z rocznika 2001 w podstawowym składzie, czyli o dwa lata młodszy i zdobył swoją premierową bramkę w CLJ. W rozgrywkach tych zadebiutował pod koniec rundy jesiennej, wiosną od początku jest pierwszoplanową i wyróżniającą się postacią.

Dla Michała Sacharuka to był pierwszy gol w sezonie i pierwszy od kiedy występuje na pozycji prawego obrońcy. (par)