Piłka nożna. Ostatni sparing Błękitnych

Data publikacji: 20 lutego 2021 r. 22:09
Ostatnia aktualizacja: 20 lutego 2021 r. 22:14

W ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem rundy wiosennej II-ligowi Błękitni pokonali na swym stadionie ze sztuczną murawą w Stargardzie III-ligowego Chemika Police 3:1 (2:1); 0:1 Michał Chyrek (4), 1:1 Błażej Starzycki (13), 2:1 Jan Andrzejewski (36), 3:1 Filip Karmański.

BŁĘKITNI: Weinzettel (70 Sasiak) - Sitkowski (75 Sawczak), Wajsak, Kujawa, Andrzejewski (70 Theus) - Karmański, Kwiatkowski (66 Niedojad), Cywiński (55 Krawczun), Bochnak (75 Groński), Starzycki - Brzeziański (55 Kaczmarek)

CHEMIK: Brzozowski - Klimkowicz (70 Dyczewski), Siluk, Kosacki, Jakubiak (75 Moutinho), Dąbrowski (46 Konik), Michałowski, Korotkiewicz (55 Chmielowiec), D. Kowalczyk (46 Midzio), Świder (60 Paprocki), Chyrek (60 Drumlak)

Mecz zaczął się idealnie dla policzan, bo już w 4. minucie spotkania wyszli na prowadzenie, a strzelcem bramki był Michał Chyrek, który wykorzystał złe zagranie obrońcy Błękitnych i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gospodarzy. Chwilę później chemicy mogli zdobyć drugą bramkę, ale nikt nie zamykał akcji Jakuba Świdra. W 13. minucie Błękitni po strzale Błażeja Starzyckiego doprowadzili do wyrównania. Żółto-zieloni mogli ponownie wyjść na prowadzenie w 28. minucie spotkania. Jednak strzał z rzutu wolnego Illii Michałowskiego minimalnie minął bramkę gospodarzy. Co nie powiodło się Chemikowi, udało się Błękitnym. Po strzale Andrzejewskiego piłka odbiła się od jednego z polickich obrońców myląc Brzozowskiego i wpadła do bramki. Po przerwie więcej z gry mieli Błękitni i w 76. minucie meczu podwyższyli prowadzenie na 3:1. Policzanie mogli zdobyć bramkę kontaktową po szybkiej kontrze, jednak doskonałej okazji nie wykorzystał Maciej Paprocki.

Przypomnijmy, że w poprzednim sparingu w środę, Błękitni przegrali w Koszalinie z III-ligowym Bałtykiem 0:2 (0:1) po golach Bartłomieja Putno (4 karny) i Sebastiana Gintera (54), a w 53. minucie stargardzianie nie wykorzystali rzutu karnego, gdyż Oskar Pogorzelec obronił. Bałtyk prezentuje obecnie dobrą formę, bo w sobotę wygrał na wyjeździe z I-ligową Bytovią Bytów 1:0 (0:0) po bramce Sebastiana Gintera (67), a w 73. minucie Piotr Giel (Bytovia) nie wykorzystał rzutu karnego (Oskar Pogorzelec obronił).

Chemicy, czyli podopieczni trenera Mariusza Szmita w środę także grali i zmierzyli się na wyjeździe z Iną Goleniów wygrywając 6:2 (2:1), a bramki zdobyli: Mateusz Jakubiak, Michał Chyrek, Dawid Drumlak, Maciej Paprocki, Mikołaj Midzio i Jakub Świder.

Już za tydzień w niedzielę 28 lutego o godz. 13 na stadionie przy ul. Ceglanej w Stargardzie w pierwszym meczu rundy wiosennej II ligi Błękitni podejmą rezerwy Śląska Wrocław. Ciekawostką jest fakt, że tego samego dnia o godz. 17.30 we Wrocławiu w meczu PKO BP Ekstraklasy Śląsk zmierzy się z Pogonią Szczecin. ©℗