Piłka nożna. Olimpia pokonała ROW strzałem w 90 minucie

Data publikacji: 01 kwietnia 2021 r. 16:02
Ostatnia aktualizacja: 01 kwietnia 2021 r. 16:02

Ekstraliga piłkarek nożnych: ROW Rybnik - OLIMPIA Szczecin 1:2 (0:0); 0:1 Aleksandra Witczak (49), 1:1 Katarzyna Rozmus (81 karny), 1:2 Julia Brzozowska (90+2).

Szczecinianki zmierzyły się w Rybniku z rywalem, który do tej pory w 15 meczach zdobył zaledwie jeden punkt (dzięki remisowi na swym boisku z przedostatnim Rolnikiem Biedrzychowice Głogówek), więc Olimpia była zdecydowanym faworytem, ale pierwsza połowa trochę nieoczekiwanie zakończyła się bez bramek, a już w 6 minucie z powodu kontuzji boisku musiała opuścić Martyna Brodzik. Wkrótce po przerwie gola strzeliła jednak Aleksandra Witczak i były kolejne okazje (m.in. strzał w słupek), ale w 81 minucie po faulu w polu karnym, z jedenastki wyrównała Katarzyna Rozmus. W doliczonym czasie gry, po rzucie rożnym, zwycięską bramkę zdołała jednak strzelić Julia Brzozowska, robiąc prezent trenerowi Adamowi Gołubowskiemu, który w Wielki Czwartek obchodził 40. urodziny.©℗