Piłka nożna. 5 goli w siatce Olimpii

Data publikacji: 06 marca 2021 r. 21:47
Ostatnia aktualizacja: 06 marca 2021 r. 21:47

Ekstraliga piłkarek nożnych: OLIMPIA Szczecin - CZARNI Sosnowiec 0:5 (0:3); 0:1 Kostova (33), 0:2 Slukova (39), 0:3 Jędrzejewicz (41), 0:4 Wiankowska (52), 0:5 Kuciewicz (71).

OLIMPIA: Kierul - Kędzierska (Szcześniak 74), Brzozowska, Michalczyk, Radochońska - Oleksiak (83 Lipiejko), Böhm (81 Siwek), Brodzik (60 Shahbazyan), Witczak, Grosicka (46 Szymaszek) - Oleszkiewicz

W meczu 12 kolejki Ekstraligi kobiet Olimpia Szczecin przegrała u siebie z Czarnymi Sosnowiec 0:5. W pierwszej połowie olimpijki długo broniły bezbramkowego rezultatu, skutecznie odpierając ataki rywalek. Niestety po stracie pierwszego gola, zmuszone zostały do otwarcia gry, co poskutkowało rozluźnieniem szyków obronnych i kolejnymi stratami bramek.

Druga odsłona to dalsze ataki zespołu przyjezdnych, ale Olimpia miała również swoje szanse. Między 60 a 70 minutą Natalia Oleszkiewicz miała trzy dobre okazje do zdobycia gola. Najpierw nie wykorzystała sytuacji sam na sam z bramkarką gości Anną Szymańską. Później oddała dwa strzały w polu karnym rywalek - jeden niecelny, a drugi akurat tam gdzie stała bramkarka gości.

Zawodniczki Czarnych w drugiej odsłonie strzeliły jeszcze dwie bramki i pewnie zainkasowały trzy punkty. Było to w pełni zasłużone zwycięstwo sosnowiczanek. Rywalki grały szybko, z pierwszej piłki i miały wiele zawodniczek o dużych umiejętnościach indywidualnych. Do pierwszej bramki mecz mógł trzymać w napięciu i można było liczyć na sensację. Na dłuższa metę tego meczu nie dałoby się nawet zremisować, gdyż występowała zbyt duża różnica klas między obydwoma zespołami. ©℗