sobota, 30 maja 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Obóz w grupie izolacyjnej

Piłka nożna. Obóz w grupie izolacyjnej

Piłka nożna. Obóz w grupie izolacyjnej
Data publikacji: 2020-05-21 19:26
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-23 15:07
Wywietleń: 531 456174

Rozmowa z Danielem Strzeleckim, kierownikiem drużyny Pogoni

W czwartek po południu piłkarze występującej w PKO BP Ekstraklasie Pogoni Szczecin zakończyli krótkie, 4-dniowe zgrupowanie w Opalenicy i kilkoma środkami transportu wybrali się w powrotną podróż do grodu Gryfa, a już za tydzień, w piątek 29 maja o godz. 20.30 na stadionie przy ul. Twardowskiego, zmierzą się po bardzo długiej epidemicznej przerwie, w pierwszym „powirusowym" spotkaniu z Zagłębiem Lubin. Aby dobrze przygotować się do tego meczu, w tym tygodniu trenowali na obozie, a o jego organizacji postanowiliśmy porozmawiać z kierownikiem drużyny Danielem Strzeleckim.

- Czy obecne zgrupowanie mocno różniło się od tych z poprzednich miesięcy i lat?

- Trochę różnic było, bo obowiązują obostrzenia wprowadzone przez rząd, a także rekomendacje Ekstraklasy SA i Grupy Medycznej PZPN. Jesteśmy tak zwaną grupą izolacyjną i musimy wiele spraw na bieżąco kontrolować. Porównując obecny obóz z poprzednimi, mogę zaryzykować twierdzenie, że w jego prowadzeniu doszło do niewielkich korekt, które jednak nie były jakimiś szczególnymi utrudnieniami. Natomiast na pewno musieliśmy zachowywać szczególną ostrożność w wielu kwestiach i robiliśmy to.

- A co należało do zadań kierownika w Opalenicy?

- Dla mnie dzień zaczynał się we wczesnych godzinach porannych, ale do takiej praktyki jestem przyzwyczajony z życia rodzinnego, jako ojciec dwóch córek. Zajmowałem się kontrolą boisk i ich odpowiednim przygotowaniem do treningu, który odbywał się dwa razy dziennie. Także wspólnie ze sztabem szkoleniowym uczestniczyłem w układaniu planu i organizacji dnia drużyny. Do moich zadań należało również przygotowanie sal konferencyjnych na zajęcia i spotkania, a także wspólnie z fizjoterapeutami i kitmanem organizacją odnowy biologicznej oraz ekwipunku treningowego.

- Jakie plany ma drużyna po powrocie do Szczecina?

- W piątek i sobotę normalnie trenujemy, a w niedzielę piłkarzy czeka zasłużony odpoczynek. Szczegółowych planów na przyszły tydzień jeszcze nie znam, bo z reguły ustalane są one w piątki.

- Czy jesteście pewni, że dojdzie do wznowienia rozgrywek i spotkania z Zagłębiem Lubin?

- Na pewno ten mecz się odbędzie! Nawet nie dopuszczam innej myśli. Dzień meczowy będzie jednak inny niż zwykle, a najbardziej mnie martwi, że nie będziemy mieli wsparcia naszych kibiców. Organizacja pojedynku będzie szczególna, bo cały stadion podzielony zostanie na wiele stref i nie będzie się można pomiędzy nimi przemieszczać. To są jednak detale, a najważniejsze, że wreszcie możemy zagrać. Będąc na co dzień z drużyną, wiem że przed potyczką z Zagłębiem Lubin piłkarze są w bojowych nastrojach!

- Dziękujemy za rozmowę. ©℗ (mij)

Komentarze

A jakby na kopaczy, trenerów i sędziego po nakładać worki foliowe
To z pewnością by nie zarażali. Różnica w poziomie gry nie byłaby widoczna, a atrakcyjność widowiska wzrośnie. Dalej można by to zastosować na kibicach. Temad do rozważenia.
2020-05-23 14:43:47
Sektor rodzinny
Do Gość - Nie sprecyzowałeś kolego na jakim meczu byłeś?Arkonii,Stali czy Hutnika? i jaki kierownik Ci to powiedział,czy działu marketingu w Twoim zakładzie pracy gdzie za darmochę dostałeś bilety?
2020-05-23 12:52:27
długi
A wieczorem do Kabaretu:)
2020-05-23 11:41:09
a w niedzielę piłkarzy czeka zasłużony odpoczynek.
Jaki odpoczynek? Dwa miesiące odpoczywali i kasowali po kilkadziesiąt tys. zł i mówili, że tęsknią za grą, a teraz są już zmęczeni? Może trener ich zaorał i będzie powód się tłumaczyć z baniek z Zagłębiem.
2020-05-22 08:49:21
Gość
Kibiców...będzie brakowało. Kiedyś na meczu jak z dziećmi byłem to mi powiedziano że one są największą zmorą bo biegają itd kierownik mi to powiedział...Kibiców
2020-05-21 20:04:14

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie